За кордон з початку повномасштабної війни виїхали близько 650 тисяч чоловіків призовного віку — Politico

Від початку повномасштабного вторгнення Росії з України могли виїхати близько 650 тисяч чоловіків призовного віку. Більшість із них втекли незаконно, пише Politico в середу, 17 квітня, - інформує NV.ua.

Видання вказує, що «сплеск патріотизму», який був на початку війни, випарувався. Тепер українці масово ухиляються від призову.

Потяги, які два роки тому вивозили за кордон жінок і дітей, тепер на третину заповнені чоловіками, яким «якимось чином вдалося отримати документи про виїзд», ідеться в матеріалі.

При цьому президент Володимир Зеленський і парламент «не наважуються призначати новий масовий призов». За словами глави ОП Андрія Єрмака, масштабна мобілізація не матиме підтримки серед населення. Politico пов’язує це з відсутністю належної допомоги від Заходу, що «допомагає Путіну вигравати війну».

«Захід не зміг запропонувати те, що необхідно, а це, своєю чергою, підриває бажання України робити те, що необхідно», — йдеться у статті Politico.

Як повідомлялося, президент України Володимир Зеленський підписав закон про вдосконалення окремих питань мобілізації, військового обліку та проходження військової служби.

Статті

Країна
25.05.2024
12:00

Посилення мобілізації у дії: що змінилося після 18 травня

"...Поки перебував у ТЦК, наслухався багато історій про те, як людям виписували повістки на блокпостах, у метро, ​​на ринку, був один чоловік, якому виписали повістку прямо біля реєстратури в поліклініці",
Країна
24.05.2024
10:14

Санкційний фронт: весняний наступ

Нові заходи, вжиті навесні союзниками України, посилюють залежність російської економіки від Китаю. Вони також вирішують ринкові проблеми самих країн G7. Але не відповідають головним цілям санкційного тиску.
Донецьк
22.05.2024
22:20

Майже 2 роки після деокупації: як відновлюється Святогірськ та громада після бойових дій

Святогірськ – курортне місто на Донеччині, яке у 2022 році пережило сильні обстріли, зраду мера та 3 місяці російської окупації.
Всі статті