Зафіксовано терміни й умови приєднання України до роумінгу з ЄС. За рік треба оновити законодавство – Мінцифри

Терміни й умови приєднання України до роумінгу з ЄС зафіксовано, за рік Україна повинна оновити законодавство. Про це повідомив віце-прем'єр-міністр - міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров у своєму Телеграм-каналі 26 квітня.

"Зафіксували терміни та умови приєднання України до роумінгу з ЄС, – сказано в повідомленні. – Остаточно затвердили зміни до Додатка 17-3 Угоди про асоціацію. Так відкрили шлях для офіційного старту роумінгу".

Уточнюється, що тепер для досягнення зазначеної мети Україна має оновити законодавство щодо роумінгу відповідно до європейського до 24 квітня 2024 року.

"Працюємо далі спільно з українськими операторами та НКЕК (Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах електронних комунікацій, радіочастотного спектра та надання послуг поштового зв’язку), – написав Федоров.  

Раніше Федоров повідомляв, що Рада ЄС схвалила пропозицію та дала зелене світло для двостороннього рішення.

"Ціни на дзвінки близьким у Європі для українців знизяться, – зазначив міністр. – Оператори не списуватимуть по 30 гривень за хвилину розмови. Не треба буде й змінювати SIM-картки під час поїздок Європою. Крім цього, права споживачів будуть захищені за правилами ЄС".

Раніше також повідомлялось, що на окупованій Луганщині мобільний інтернет працює лише за умови активації роумінгу.

Статті

Світ
02.12.2023
11:03

"Вперше з моменту вторгнення в Україну Путін виглядає так, ніби може перемогти". Західні медіа про Україну

"Якщо цього не станеться, то наступний рік може стати переломним, після чого Україна опиниться у все більш несприятливому становищі"
Країна
01.12.2023
14:48

На порозі впровадження цивільних партнерств в Україні: про ЛГБТ і не лише

У разі підтримки Верховною Радою закон нарешті допоможе парам визначити взаємні права та обов'язки, питання володіння майном, спадщини, соціального захисту, прав у разі смерті або зникнення партнера/партнерки. Нічого екстраординарного. Все те, що...
Країна
30.11.2023
09:36

Відновлення України: чи готове суспільство до трудових мігрантів з Африки?

Дефіцит професіоналів з інженерно-технічних та робочих спеціальностей на будмайданчиках України сягає 50%. Масове залучення трудових мігрантів з бідних африканських та азіатських країн. До такого сценарію не готове суспільство.
Всі статті