За рік кількість випадків домашнього насильства в Україні зросла на понад третину

У 2024 році кількість випадків домашнього насильства в Україні зросла на 36%, якщо порівнювати з минулим роком. Про це повідомила платформа для роботи з відкритими даними «Опендатабот».

Так, від початку року було відкрито вже 1521 провадження про домашнє насилля, тоді як за аналогічний період у 2023 році — 1121. Наразі реєструють у середньому 300 таких справ на місяць.

Водночас суттєво знизилася кількість справ, які доходять до суду. Якщо у 2022 та 2023 роках їх було близько 83%, то цьогоріч — лише 64%. Це найнижчий показник за останні п’ять років.

Загалом у 2024 році про підозру у скоєнні домашнього насилля повідомили понад тисячі українців.

Нагадаємо, раніше Рада ЄС ухвалила перший у своїй історії закон про боротьбу з насильством щодо жінок. 

Як повідомлялося, у січні 2024 року в Україні було зафіксовано рекордну кількість кримінальних справ про домашнє насильство. 

Також нагадаємо, в Україні запустили загальнонаціональну кампанію з протидії домашньому насильству "Зроби крок"

Статті

Світ
24.07.2024
10:57

«Політична еліта в Києві починає проходити всі стадії теорії прийняття неминучого». Російські ЗМІ про Україну

Готовність до обговорення, зокрема китайської мирної ініціативи, київська влада вирішила продемонструвати, коли стало зрозуміло, що вона втрачає свого давнього покровителя в особі президента США Джозефа Байдена.
Донбас
21.07.2024
15:16

Фантазії на тему відновлення розореного регіону. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня головним ньюсмейкером виступав ватажок «ДНР» Денис Пушилін. В інтерв'ю донецькій редакції одного з російських телевізійних каналів він у найкращих традиціях фінансових пірамід щедро обіцяв жителям «республіки» нові, сучасні міста,...
Країна
20.07.2024
10:00

Приватизація-2024: у пошуках "меншого зла"

Важливо наголосити на тенденції: стрімке падіння капіталізації українських держактивів. Наприклад – Одеський припортовий завод (ОПЗ), колись великий виробник мінеральних добрив.
Всі статті