За результатами підрахунку 100% бюлетенів Молдова на референдумі обрала вступ до ЄС

На сайті Центральної виборчої комісії Молдови оприлюднили результати попереднього підрахунку 100% бюлетенів, відданих на конституційному референдумі щодо вступу в ЄС. Про це повідомляє "Європейська правда".

Згідно з опублікованими даними, позитивну відповідь щодо внесення у конституцію положення про європейське майбутнє Молдови дали 50,46% виборців або 751 235 осіб, а негативну – 49,54%  або 737 639 осіб.

Таким чином розрив між кількістю бюлетенів прихильників євроінтеграції та тих, хто виступив проти, склав 13 596.

Тепер в основному законі Молдови з’являться норми про її європейську інтеграцію.

Водночас звертає увагу те, цей позитивний результат забезпечила діаспора. Натомість мешканці Молдови виступили проти зближення країни з ЄС.

Зокрема, після підрахунку даних з 85% дільниць, в основному розташованих у межах країни, підтримка відповіді "так" лише трохи перевищила 45%. Результат змістився на користь євроінтеграторів лише після того, як почали надходити дані із закордонних дільниць, де проживає проєвропейськи налаштоване населення.

Навіть у столиці Кишиневі проти європейського майбутнього виступили 44% виборців, тобто майже половина жителів. У найбільш проросійському регіоні Гагаузії негативних відповідей було 95%.

За кордоном 76,96% виборців або 181 254 громадян висловились на підтримку пункту про європейську інтеграцію в конституції, а проти були 23,04% виборців або 54 249 громадян.

Загалом свої голоси на референдумі віддали 1 488 874 громадян. Поставлене запитання звучало так: "Ви підтримуєте внесення змін до конституції для приєднання Республіки Молдова до Європейського Союзу?".

Референдум у Молдові проходив разом із першим туром президентських виборів.

Як повідомлялося, завершився підрахунок голосів на виборах президента Молдови - до другого туру виборів вийшли нинішня президентка Мая Санду й колишній генеральний прокурор Александр Стояногло.

Статті

Країна
04.12.2024
23:55

“Керування відходами починають не з сортування”. Про одну з реформ на шляху до ЄС, про яку ніхто не говорить

Частка переробки відходів в Україні – близько 10 відсотків, решта йде на сміттєві полігони, переважна більшість з них – нелегальні. В країнах Європейського Союзу – приблизно навпаки: близько 90 відходів переробляються, тільки невелику частку з них...
Країна
04.12.2024
16:25

Медведчук, Курченко, Клименко та інші. Що там у "колишніх"?

Не можна сказати, що на Донбасі С.Курченко займався знищенням промисловості, а в росії, навпаки, її розвиває. Розвивати поховальний менеджер не може за визначенням.
Світ
03.12.2024
19:52

«Ми не будемо робити предметом переговорів щось на кшталт короткочасного «заморожування». Російські ЗМІ про Україну

Жодна далекобійна зброя Заходу не змінить ситуацію на полі бою. Тому що, за словами нашого Верховного Головнокомандувача, наше озброєння значно перевершує ті ракети, які поставляються режиму Зеленського
Всі статті