Вижити в окупації
Прифронтовий Донбас
Корисно переселенцям
За два останні дні до Білорусі прилетіли два російські винищувачі-перехоплювачі дальньої дії МіГ-31К, з яких можна запускати ракети «Кинджал». Про це повідомляє "Громадське" з посиланням на моніторингову групу «Беларускі Гаюн».
Більше новин про Донбас у нашому Telegram каналі
Як зазначається, обидва літаки 9 та 10 жовтня приземлилися на аеродромі «Мачулищі». До того винищувачів типу МіГ-31К ВКС РФ не було в Білорусі останні 1,5 року — з 6 квітня 2023 року.
За оцінками західних аналітиків, загальна кількість МіГ-31К у Росії не перевищує 24 одиниць (хоча є і менш оптимістична оцінка — до 12 одиниць).
У серпні військові Головного управління розвідки атакували аеродром «Саваслейка» в Нижньогородській області Росії, де, зокрема, базувалися літаки МІГ-31К/И. Співрозмовники "Громадського" у розвідці стверджували, що тоді було знищено один літак МІГ-31К/И, а ще 6 — пошкоджено.
Нагадаємо, винищувачі МіГ-31К можуть нести на собі гіперзвукові аеробалістичні ракети Х-47М2 «Кинджал» і здатні запускати їх на відстані 2000 км.
Як повідомлялося, в ГУР ідентифікували російських військовослужбовців, які обстрілюють Україну "Кинджалами".
Ви можете обрати мову, якою в подальшому контент сайту буде відкриватися за замовчуванням, або змінити мову в панелі навігації сайту