З'явилися подробиці атаки українських безпілотників по авіазаводу в Таганрозі

Десятки українських безпілотників уночі 9 березня атакували Таганрог - їхньою метою став авіазавод, де ремонтують і модернізують літаки-"літаючі радари" А-50. Про це повідомляє російський опозиційний Телеграм-канал "Важные истории".

Атака на Таганрог тривала близько півтори години, пишуть місцеві телеграм-канали. SHOT із посиланням на місцевих жителів повідомляє про понад 20 вибухів у повітрі.

Однією з цілей атаки став розташований у Таганрозі авіазавод імені Берієва. Зокрема, про це пишуть телеграм-канали Baza, ВЧК-ОГПУ і пов'язаний із ВКС Росії Fighterbomber. "Передплатники пишуть нам, що завод Берієва горить. Інформація перевіряється", - написав уночі канал "ЧП Таганрог".

Завод Берієва займається, зокрема, ремонтом і модернізацією літаків А-50 - оснащених потужним радаром повітряних командних пунктів, за допомогою яких можна керувати військами. У 2020 році "Военное обозрение" писало, що заводу імені Берієва замовили ремонт і заміну обладнання. У вересні 2023-го "Ростех" відзвітував про постачання у війська модернізованого А-50У. Роботи з модернізації вів і завод у Таганрозі.

У березні 2023 року на підприємство відправили ремонтувати А-50, імовірно пошкоджений унаслідок диверсії в Білорусі, з'ясувало "Зеркало".

На початку 2024 року російська армія втратила два літаки А-50. Українські військові заявляли, що їх збили Повітряні сили ЗСУ, російські "воєнкори" і Z-канали писали про дружній вогонь російської ППО. За даними журналу Military Balance, до цього на озброєнні ПКС РФ було три A-50 і шість модернізованих А-50У.

Як повідомлялося, міноборони РФ відзвітувало, що цієї ночі в 4 областях країни "перехоплено і знищено" 47 українських безпілотників.

Статті

Країна
24.05.2024
10:14

Санкційний фронт: весняний наступ

Нові заходи, вжиті навесні союзниками України, посилюють залежність російської економіки від Китаю. Вони також вирішують ринкові проблеми самих країн G7. Але не відповідають головним цілям санкційного тиску.
Донецьк
22.05.2024
22:20

Майже 2 роки після деокупації: як відновлюється Святогірськ та громада після бойових дій

Святогірськ – курортне місто на Донеччині, яке у 2022 році пережило сильні обстріли, зраду мера та 3 місяці російської окупації.
Донецьк
22.05.2024
09:56

Повна "білочка". Донецький щоденник

Натомість у кожній підворітні колишньої культурної столиці відкриваються вино-горілчані магазини. І назви у всіх промовисті – «Беленькое и красненькое», «Отвертка» та моє найулюбленіше – «Белочка».
Всі статті