З травня Словаччина повністю припинить аварійне постачання електроенергії до України. Це не страшно

"Після низки публічних заяв, які ми бачили в лютому та березні, НЕК «Укренерго» отримала від словацького системного оператора, компанії SEPS, офіційного листа щодо одностороннього припинення Договору про взаємне надання аварійної допомоги.  Остаточне припинення чинності договірних умов відбудеться з травня цього року", - повідомляє «Укренерго» у Фейсбук.

"Причини, з яких колеги скасовують дію договору, залишилися без пояснення з боку керівництва SEPS. Зі свого боку, НЕК «Укренерго» ніколи не допускала жодних порушень договірних умов із SEPS, діючи в дусі добросусідства та поваги до норм європейського законодавства", - підкреслюється у повідомленні.

"Що стосується впливу рішення словацького системного оператора на ситуацію в українській енергосистемі – вкотре наголошуємо, що жодних змін для українських споживачів не відбудеться. Аварійна допомога зі Словаччини залучалась НЕК «Укренерго» досить рідко і в дуже обмежених обсягах. Останній такий випадок був зафіксований ще у січні цього року", - зазначає «Укренерго».

Також підкреслюється, що припинення дії Договору про взаємне надання аварійної допомоги ніяк не впливає на комерційний обмін.

"Імпорт електроенергії зі Словаччини до України здійснювався і здійснюється без жодних обмежень, відповідно до результатів добових і довгострокових аукціонів з розподілу пропускної спроможності міждержавних перетинів", - наголошує «Укренерго».

Як повідомлялося, Фіцо заявив, що Єврокомісія згодна оплатити ремонт нафтопроводу «Дружба».

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Країна
15.06.2026
17:00

Навіщо Ахметов перервав мовчання?

Загалом, схоже, що цим інтерв'ю Ахметову вдалося вирішити два головні завдання. З одного боку, зробити серйозну заявку на участь у повоєнному політичному житті. З іншого - Рінату Леонідовичу, схоже, вдалося усунути негатив від купівлі дорогої...
Донбас
14.06.2026
17:17

Театр абсурду або Як у "ДНР" і "ЛНР" День Росії відзначали. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу вкотре працювали в режимі організатора свят. Цього разу відзначали свято чужої країни. Місцеві пропагандисти та журналісти наполегливо намагалися викликати у своїх глядачів і читачів гордість за те, що їм...
Луганськ
11.06.2026
15:00

«Не зрозуміло, що робити, і де зараз спокійніше». Луганський щоденник

А загалом у повітрі висить тривога. За два дні три подруги мені написали про зміну маршрутів відпустки. Одна відмовляється від Криму – небезпечно, хоча путівка замовлена ​​та виїжджати наприкінці місяця. Друга купила квитки, але після обстрілу...
Всі статті