З РФ після початку війни втекла третина висококваліфікованих іноземних фахівців

Із РФ після початку повномасштабної війни втекла третина висококваліфікованих іноземних фахівців. Про це повідомляє Телеграм-канал The Moscow Times.  

Зазначають, що 2023 року в РФ працювало приблизно 32 тис. іноземних висококваліфікованих фахівців (ВКФ), що на 12 тис. менше, ніж до початку війни в Україні. Такого висновку дійшла співробітниця Інституту соціального аналізу та прогнозування РАНГіДС Юлія Флоринська, пишуть "Ведомости". У своєму дослідженні "Трудова міграція в Росію: скорочення потоків на тлі мало мінливої географії" Флоринська спиралася на дані Головного управління з питань міграції МВС щодо кількості оформлених дозволів на роботу для ВКФ. Це єдине джерело статистики, що дає змогу судити про чисельність таких фахівців у РФ.

Дозвіл для ВКФ видають на термін до трьох років, і він потребує регулярного оновлення. Загальна кількість оформлень охоплює і тих, хто знову приїхав, і тих, хто продовжує роботу в РФ ВКФ. Раніше уряд затвердив перелік зі 180 професій, з якими можливе отримання статусу ВКФ. Головним чином це медичні, інженерні, технічні та управлінські спеціальності.

Як показало дослідження співробітниці РАНГіДС, статус ВКФ у РФ здебільшого мають вихідці з країн далекого зарубіжжя. Минулого року лідерами були Китай (33%), Туреччина (28%), Індія (12%), Південна Корея (3%) і Сербія (2%). В останні п'ять років близько до топ-5 також були мігранти з України та Німеччини, але наразі їхня кількість різко знизилася, зазначила Флоринська.

Статті

Світ
12.07.2024
11:02

НАТО: успіхи і невдачі Північноатлантичного альянсу

Парадокс полягає в тому, що під час «холодної війни» об’єднана коаліція жодного разу відкрито не втручалась у внутрішні справи держав і офіційно не брала участь у жодному міжнародному конфлікті.
Луганськ
10.07.2024
17:05

Хаос і система в роботі первинної ланки луганської медицини в реаліях релокації

Спрощено кажучи, первинна ланка медицини – це той етап, на якому пацієнт укладає  декларацію з сімейним лікарем або терапевтом та користується їхніми послугами.
Країна
10.07.2024
14:22

Енергокриза: не лише тарифи

Найбільша приватна енергокомпанія ДТЕК у червні підрахувала, що за найгіршого розкладу українці сидітимуть без світла по 20 год. на добу під час опалювального сезону. Що з кожним днем ​​все ближче.
Всі статті