З окупованих РФ територій повернули ще три родини з дітьми – Лубінець

На підконтрольну Україні територію з окупованих росією частин Запорізької та Донецької областей виїхали ще три сім’ї з дітьми. Про це повідомив у Фейсбук уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець 18 березня.

За його словами, одна із сімей проживала в Енергодарі.

"Це працівники нині захопленої Запорізької АЕС, у яких – трирічна дитина. Відмовившись від співпраці з російською псевдовладою, вони пережили обшуки, погрози, залякування, примус, фізичне насильство, затримання та допити", – каже Лубінець.

Інша родина, за даними омбудсмена, мама з восьмирічним сином – переховувалися в дідуся та бабусі. Хлопчик навчався онлайн в українській школі. Одного разу до їхнього будинку з обшуком прийшли російські військові, розповів Лубінець.

"На щастя, у кімнату, де школяр займався і мав розкладені книжки українською мовою, росіяни не зайшли. Нині дитина в Україні і зможе здобувати освіту рідною мовою, не ховаючись", – зауважив омбудсмен.

Також на підконтрольну Україні територію повернули дев’ятирічного хлопця з окупованої Донеччини, він навчався онлайн в українській школі, каже Лубінець.

"Матері нав’язливо пропонували відправити дитину «на відпочинок» у Татарстан. Жінка постійно писала відмови, адже знала про випадки, коли з подібних «відпочинків» діти не поверталися", – розповів омбудсмен.

"Нині наш Офіс із партнерами та іншими державними структурами опікуватиметься, щоб діти та їх сім’ї отримали необхідну допомогу та підтримку", – зазначив Лубінець.

За його даними, "правоохоронні органи вже поспілкувалися з родинами, щоб встановити, які злочини вчиняли російські загарбники".

За офіційними даними української влади, з 24 лютого 2022 року з України до росії депортували близько 20 тисяч дітей. Це лише ті випадки, які вдалося зафіксувати офіційно.

Як повідомлялося, з окупованої території Луганської області вдалося повернути двох сестер, які не бачили маму майже два роки. 

Статті

Донецьк
22.05.2024
09:56

Повна "білочка". Донецький щоденник

Натомість у кожній підворітні колишньої культурної столиці відкриваються вино-горілчані магазини. І назви у всіх промовисті – «Беленькое и красненькое», «Отвертка» та моє найулюбленіше – «Белочка».
Світ
21.05.2024
09:35

«Реально мир на Україні практично нікому не потрібен». Російські ЗМІ про Україну

Китай прямо зацікавлений у тому, щоб війна тривала якомога довше, оскільки це гарантує санкційну блокаду Росії з боку Заходу, що робить Піднебесну чи не єдиним безальтернативним ринком збуту російської сировини".
Луганськ
20.05.2024
14:53

Чому досвід психіатрів Луганщини вивчають колеги з країн НАТО

...Після війни в Україні буде близько 5 мільйонів комбатантів, які потребуватимуть послуг з психіатрії та психосоціальної підтримки.
Всі статті