З окупованої Херсонщини повернули кількох дітей, у тому числі сироту й позбавлених батьківського піклування

На підконтрольну Україні територію вдалося повернути 16-річну дівчину сироту, а також хлопця та дівчину, 18 років, позбавлених батьківського піклування. Про це повідомив начальник Херсонської ОВА Олександр Прокудін у Телеграм 5 квітня. 

"Молодь не змогла більше терпіти жахи російської окупації, а тому наважилися евакуюватися", - сказано в повідомленні. 

Зазначається, що разом із ними виїхала ще одна родина - мати та її 15-річна донька й 5-річний син. 

"Росіяни вимагали, аби діти ходили до так званих російських освітніх закладів", - сказано в повідомленні.

Над поверненням цих дітей працювала організація "Save Ukraine", органи опіки та піклування, служби у справах дітей. Нині всі, кого вдалося повернути, перебувають у безпечному місці, з ними працюють лікарі та психологи. 

Раніше "ОстроВ" розповідав історії двох дівчат-підлітків з Херсонщини, яких матері змогли повернути з росії після незаконного вивезення до РФ.

Також "ОстроВ" писав про викрадення дітей з окупованої Луганщини: злочин росіян, який практично неможливо задокументувати.

Статті

Донецьк
22.05.2024
22:20

Майже 2 роки після деокупації: як відновлюється Святогірськ та громада після бойових дій

Святогірськ – курортне місто на Донеччині, яке у 2022 році пережило сильні обстріли, зраду мера та 3 місяці російської окупації.
Донецьк
22.05.2024
09:56

Повна "білочка". Донецький щоденник

Натомість у кожній підворітні колишньої культурної столиці відкриваються вино-горілчані магазини. І назви у всіх промовисті – «Беленькое и красненькое», «Отвертка» та моє найулюбленіше – «Белочка».
Світ
21.05.2024
09:35

«Реально мир на Україні практично нікому не потрібен». Російські ЗМІ про Україну

Китай прямо зацікавлений у тому, щоб війна тривала якомога довше, оскільки це гарантує санкційну блокаду Росії з боку Заходу, що робить Піднебесну чи не єдиним безальтернативним ринком збуту російської сировини".
Всі статті