З квітня українці зможуть подати заявки на компенсацію шкоди від агресії РФ через міжнародний механізм, запущений у Гаазі - Мін'юст

З квітня українці, майно яких постраждало від агресії росії, зможуть подати заявки на компенсацію шкоди через міжнародний механізм, запущений у Гаазі. Про це йдеться у повідомленні Міністерства юстиції у Facebook.

"У Гаазі запущено міжнародний механізм для виплат громадянам України, майно яких постраждало від російської агресії. Починаючи з квітня 2024 року вони отримають можливість подати заявки для компенсації шкоди, заподіяної агресією РФ", - йдеться у повідомленні. 

За допомогою багатосторонньої міжнародної угоди буде створено компенсаційну комісію, яка розглядатиме кожен конкретний випадок. Надалі будуть засновані органи управління, які шукатимуть джерела фінансування.

За словами заступниці Міністра, щонайменше рік піде на те, щоб запрацював цей механізм, адже повинні бути дотримані всі організаційні процедури.

"Подавати заявки до реєстру можна буде уже з квітня місяця. Категорії постраждалих і категорії шкоди уже затверджені радою реєстру, і мають бути сертифіковані конференцією сторін, що буде зроблено в квітні. Механізм компенсації збитків від агресії РФ запрацює щонайменше через рік, оскільки відповідні норми міжнародного права мають бути витримані", - зазначила заступниця Міністра юстиції України Ірина Мудра.

Статті

Донбас
28.04.2024
19:38

Нам нікуди повертатися: у російській історії немає періоду, який можна назвати моделлю для побудови державності. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня головний «філософ» окупованого Донбасу Олександр Ходаковський раптово заявив, що ніяких скрєп у Росії не було і немає, що російська історія, навіть у викладі Путіна, не дає жодних моделей для «можемо повторити». Тобто, повертатися...
Країна
27.04.2024
09:00

Театр під час війни: відновлення і нові сцени

Як театри, попри всі труднощі, працюють, гастролюють і створюють нові сценічні майданчики, розповідаємо в матеріалі.
Донецьк
26.04.2024
16:00

Відновлення Донеччини: поки навіть не в проєкті, але…

Стосунки влади і громадськості ніколи не були виключно конструктивними, на Донеччині зокрема, - передусім через взаємну недовіру, брак досвіду, неспівпадіння уявлень про співпрацю і просто небажання влади бути додатково контрольованою.
Всі статті