З дна Фінської затоки витягли якір, який імовірно розірвав у грудні підводні електрокабелі

«Із Фінської затоки витягнуто якір, імовірно пов'язаний із пошкодженням кабелю на Різдво», - повідомила поліція Фінляндії в мережі Х 7 січня.

Як зазначає «Deutsche Welle», якір, який, імовірно, розірвав у грудні 2024 року підводні електрокабелі, зокрема Estlink 2, підняли з дна Балтійського моря під час спільної операції Фінляндії та Швеції.

Правоохоронці припускають, що якір належав судну Eagle S, раніше заарештованому за підозрою в пошкодженні кабелю. 

«Місце, де знайдено якір, розташоване на маршруті Eagle S, на рівні півострова Порккала. Якір лежав на західному краю сліду від волочіння, виявленого на морському дні, недалеко від точки, де цей слід закінчується», - цитуються слова фінського слідчого Рісто Лохі.

Раніше повідомлялося, що фінська влада затримала «тіньовий» російський танкер за підозрою в пошкодженні підводного кабелю.

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Донбас
15.02.2026
18:47

Самозванці нижчої ліги: клони «Шахтаря» і «Зорі» прийняли до «молодшої групи» російського футболу. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

На тлі новин про зимову Олімпіаду в Італії, що проходять повз них, пропагандистам окупованого Донбасу теж захотілося розповісти про якісь «республіканські» спортивні досягнення і перемоги.  Інформаційний привід для радісних публікацій знайшовся...
Країна
13.02.2026
16:00

Дейтонські угоди: як «недосконалий мир» зупинив війну… і законсервував конфлікт

Для України цей досвід важливий не як модель для копіювання, а як застереження про ціну компромісів, укладених під тиском і без чіткого розуміння того, якою буде держава «після миру».
Країна
12.02.2026
17:00

Вибори під час війни, переговори без результату та межа виснаження РФ – політолог Костянтин Матвієнко

Складно забезпечити голосування військовослужбовців, учасників бойових дій, внутрішньо переміщених осіб. Технічно це зробити дуже непросто. А якщо це складно технічно, то і політично такі вибори будуть проблемними.
Всі статті