З Болгарії видворили священника РПЦ через загрозу нацбезпеці та заборонили в’їзд на 5 років

Посольство росії в Болгарії заявило, що болгарська влада вирішила вислати з країни настоятеля подвір’я Московського патріархату в Софії, архімандрита Вассіана та ще двох священнослужителів через загрозу національній безпеці. Про це повідомило відомство у Фейсбуці 21 вересня.

У державному агентстві нацбезпеки Болгарії зазначили, що трьом видвореним особам заборонений в'їзд до країни на п'ять років. Їм видали наказ про видворення з позбавленням права на проживання.

"Заходи були введені у зв'язку з їхньою діяльністю, спрямованою проти національної безпеки та інтересів Республіки Болгарія", - повідомили у відомстві.

Водночас у посольстві РФ у Болгарії сказали, що обурені рішенням болгарської влади видворити настоятеля подвір’я РПЦ та ще двох служителів храму святителя Миколи Мирлікійського в Софії "грубими та кричущими діями".

Там також заявили, що нинішнє керівництво Болгарії "поставило перед собою завдання зруйнувати не лише суспільно-політичні та культурно-гуманітарні зв’язки між державами, а й розірвати відносини між сестринськими російською та Болгарською православними церквами".

Як повідомлялося, про підозру повідомлено російському священнику-блогеру РПЦ Андрію Ткачову, який закликав вбивати українців.

Статті

Країна
30.11.2023
09:36

Відновлення України: чи готове суспільство до трудових мігрантів з Африки?

Дефіцит професіоналів з інженерно-технічних та робочих спеціальностей на будмайданчиках України сягає 50%. Масове залучення трудових мігрантів з бідних африканських та азіатських країн. До такого сценарію не готове суспільство.
Світ
28.11.2023
09:44

"В Україні знову заговорили про мирні переговори з Росією".  Російські ЗМІ про Україну

"...Хіба з усіма цими байденами, джонсонами та іншими сунаками зараз можливі якісь адекватні домовленості, які переживуть хоча б прийдешню зиму? Явно ні... А чи готовий до серйозних переговорів Київ?"
Донбас
26.11.2023
20:17

Як народ Донбасу лякали і принижували європейським благополуччям. Огляд публікацій окупованого Донбасу

Минулого тижня в окупованому Донецьку відбувся захід із гучною і пафосною назвою "Всеросійська наукова конференція "Денацифікація України: історія та сучасність". Звичайно, місцеві журналісти постаралися вичавити з цього інформаційного приводу...
Всі статті