З благословення Блаженнійшого Епіфанія луганчани мають свій духовний прихисток - Кирилівську церкву

"Місцем духовного єднання вірян з Луганщини стала Кирилівська церква Софії Київської. 11 травня 2025 року назавжди увійде в історію нашого регіону як день єднання православних вірян Луганщини. Відсьогодні із благословення Предстоятеля Православної церкви України Митрополита Київського і всієї України Блаженнійшого Епіфанія луганчани мають свій духовний прихисток – Кирилівську церкву, яка знаходиться на території Національного заповідника «Софія Київська", - повідомив начальник Луганської ОВА Олексій Харченко в Телеграм 11 травня.

Разом із віруючими громадянами Луганської області, що з’їхались з усіх куточків України, Харченко узяв участь в урочистому богослужінні, яке очолив Предстоятель Православної церкви України Митрополит Київський і всієї України Блаженнійший Епіфаній. 

"Робота щодо визначення місця, де б справляли службу священнослужителі Луганської єпархії, почалася ще у 2024 році. Завдяки спільним зусиллям обласної державної адміністрації - обласної військової адміністрації та керуючого управлінням Луганської єпархії Української Православної Церкви (Православної Церкви України), Архієпископа Луганського і Старобільського Лаврентія, таким місцем стала саме Кирилівська Церква. Після Софії Київської це другий храм у Києві, що зберігся до наших днів з далеких часів Київської Русі. Пам’ятка, що була заснована у ХІІ ст., пережила навалу хана Батия, пограбування, неодноразові пожежі, перехід зі статусу монастирського храму до статусу лікарняної церкви при інвалідному будинку, період нищення культових споруд за радянських часів (тоді зруйнували дзвіницю Кирилівського монастиря), руйнівний сель, що пронісся повз пам’ятку у 60-х роках ХХ ст., забравши сотні людських життів, тощо. На щастя, незважаючи на такий перебіг подій, Кирилівська церква зберіглася до наших днів у майже первісному вигляді. Храм, наперекір цим негараздам, вистояв, закарбувавши у пам’яті всі ці події, зберігши свою архітектуру, монументальний живопис, серед якого - 800 кв. м фресок ХІІ ст. з унікальними сюжетами, роботи відомих та невідомих художників", - пише Харченко.

Раніше повідомлялось, що центр життєстійкості для переселенців з Луганської області розпочав роботу в Рівному.

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Донбас
11.05.2025
16:15

Як на окупованому Донбасі шукали ветеранів і дарували вкрадений вокзал. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулий тиждень продовжив серію тривалих свят і вихідних - у "ДНР" і "ЛНР" були оголошені п'ятиденні канікули. Тож інформаційний порядок денний місцевих ЗМІ здебільшого обертався довкола передруку привітань російських чиновників усіх рангів із...
Країна Луганськ
09.05.2025
12:36

Щоденник матері 18-річного добровольця: «Мене заселили»

Отримала це повідомлення в кав’ярні біля рекрутингового центру через 40 хвилин після того, як ми розсталися біля його воріт. Отримала – й почала ридати над телефоном, як над покійником, бо до останнього була манесенька така надійка, що його...
Країна
08.05.2025
09:00

Економічне бронювання: тема закрита?

Останні місяці тема економічного бронювання майже зійшла нанівець. Якщо минулого року народні депутати, члени уряду та навіть президент обговорювали можливі параметри та деталі, то сьогодні ця тема майже не підіймається.
Всі статті