З благословення Блаженнійшого Епіфанія луганчани мають свій духовний прихисток - Кирилівську церкву

"Місцем духовного єднання вірян з Луганщини стала Кирилівська церква Софії Київської. 11 травня 2025 року назавжди увійде в історію нашого регіону як день єднання православних вірян Луганщини. Відсьогодні із благословення Предстоятеля Православної церкви України Митрополита Київського і всієї України Блаженнійшого Епіфанія луганчани мають свій духовний прихисток – Кирилівську церкву, яка знаходиться на території Національного заповідника «Софія Київська", - повідомив начальник Луганської ОВА Олексій Харченко в Телеграм 11 травня.

Разом із віруючими громадянами Луганської області, що з’їхались з усіх куточків України, Харченко узяв участь в урочистому богослужінні, яке очолив Предстоятель Православної церкви України Митрополит Київський і всієї України Блаженнійший Епіфаній. 

"Робота щодо визначення місця, де б справляли службу священнослужителі Луганської єпархії, почалася ще у 2024 році. Завдяки спільним зусиллям обласної державної адміністрації - обласної військової адміністрації та керуючого управлінням Луганської єпархії Української Православної Церкви (Православної Церкви України), Архієпископа Луганського і Старобільського Лаврентія, таким місцем стала саме Кирилівська Церква. Після Софії Київської це другий храм у Києві, що зберігся до наших днів з далеких часів Київської Русі. Пам’ятка, що була заснована у ХІІ ст., пережила навалу хана Батия, пограбування, неодноразові пожежі, перехід зі статусу монастирського храму до статусу лікарняної церкви при інвалідному будинку, період нищення культових споруд за радянських часів (тоді зруйнували дзвіницю Кирилівського монастиря), руйнівний сель, що пронісся повз пам’ятку у 60-х роках ХХ ст., забравши сотні людських життів, тощо. На щастя, незважаючи на такий перебіг подій, Кирилівська церква зберіглася до наших днів у майже первісному вигляді. Храм, наперекір цим негараздам, вистояв, закарбувавши у пам’яті всі ці події, зберігши свою архітектуру, монументальний живопис, серед якого - 800 кв. м фресок ХІІ ст. з унікальними сюжетами, роботи відомих та невідомих художників", - пише Харченко.

Раніше повідомлялось, що центр життєстійкості для переселенців з Луганської області розпочав роботу в Рівному.

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Країна
12.06.2025
18:00

Нова базова соціальна допомога: хто, як та скільки зможе отримати

Із липня цього року в Україні стартує експериментальна програма — базова соціальна допомога. Це новий формат держпідтримки, який має замінити кілька чинних виплат і зробити систему прозорішою та простішою.
Світ
12.06.2025
08:31

«Нічні «побудки» відбуватимуться дуже часто». Російські ЗМІ про Україну

«Програючи на полі бою, ЗСУ переносить бойові дії на нашу територію. Неодноразові спроби входу ДРГ у Курську і Бєлгородську області, удари дальніми дронами і ось тепер диверсії - це типова спроба такого «експорту».
Луганськ
10.06.2025
10:10

«ПОСТЛУГАНЩИНА» від Андрія Зайцева: нова інтерпретація подій, прохолодна реакція медіаспільноти та «туманність» гонорару

Триста шістдесят одна сторінка історії Луганської області кількох десятиліть у текстах, ілюстраціях, таблицях – це книга «ПОСТЛУГАНЩИНА: цикли регіональної історії» Андрія Зайцева.
Всі статті