З вагнерівців, що воюють в Україні, 80 відсотків становлять зеки - Кірбі

Серед ”вагнерівців”, які воюють в Україні, лише 20% контрактників. Решта - в'язні. Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на The Hill.

За оцінками Білого дому, як зазначає The Hill, наразі в Україні перебувають 50 тисяч співробітників ПВК "Вагнер", включаючи 10 тисяч контрактників і 40 тисяч засуджених з російських в'язниць.

"Для нас цілком очевидно, що ПВК "Вагнер" стає конкуруючим центром влади для російської армії та інших російських міністерств", - прокоментував ці дані координатор зі стратегічних комунікацій Ради нацбезпеки США Джон Кірбі.

За його словами, власник "Вагнера" Євген Пригожин та інші чиновники компанії вербували засуджених із в’язниць для бойових дій на передовій, оскільки наштовхуються на проблеми вербування серед інших росіян.

"Деякі з цих ув'язнених мають серйозні захворювання", - додав він.

Крім того, Кірбі зазначив, що Пригожин витрачає понад 100 млн доларів на місяць на фінансування операцій "вагнерівців" в Україні, а його приватна армія воює разом з російськими військами. При цьому речник Ради нацбезпеки підкреслив, що Пригожин мотивований бажанням впливу на ситуацію в Росії та його стосунками з президентом РФ Володимиром Путіним.

Як раніше повідомлялося, Пригожин не бачить порушення закону у вербуванні для війни проти України небезпечних злочинців у колоніях.

Статті

Країна
27.04.2024
09:00

Театр під час війни: відновлення і нові сцени

Як театри, попри всі труднощі, працюють, гастролюють і створюють нові сценічні майданчики, розповідаємо в матеріалі.
Донецьк
26.04.2024
16:00

Відновлення Донеччини: поки навіть не в проєкті, але…

Стосунки влади і громадськості ніколи не були виключно конструктивними, на Донеччині зокрема, - передусім через взаємну недовіру, брак досвіду, неспівпадіння уявлень про співпрацю і просто небажання влади бути додатково контрольованою.
Країна
26.04.2024
10:51

Український метал: здається, є надія

"Виробничі результати за підсумками року могли бути вищими, якби імпортна продукція з Китаю не заходила у великих обсягах на вітчизняний ринок, особливо коли в Україні виробляються аналоги".
Всі статті