Євросоюз запровадив санкції проти українофоба Охлобистіна, путінського співака Shaman і 2 російських мільярдерів

Євросоюз заніс до чорного списку російських виконавців Ярослава Дронова (Shaman) і Поліну Гагаріну за підтримку вторгнення в Україну. Також під санкції потрапив ще один завсідник провладних мітингів, присвячених анексії Криму та інших українських регіонів, актор Іван Охлобистін, - пише The Moscow Time.

В обґрунтуванні йдеться про те, що Shaman давав концерти на окупованих територіях "у рамках розважальних заходів для Збройних сил Росії", а також брав участь у святкуванні різних ювілеїв, пов'язаних із війною. "Таким чином, Дронов підтримує дії та політику, які підривають територіальну цілісність і суверенітет України", - підкреслюють у ЄС.

Схоже обґрунтування наводиться щодо Гагаріної, яка "регулярно виступає на державних пропагандистських заходах на честь незаконної анексії чотирьох українських областей або Криму".

Говорячи про Охлобистіна, ЄС вказує, що він "відкрито підтримує провоєнну пропаганду російського уряду". Серед іншого йому інкримінують допомогу армії та сепаратистам на Донбасі. Охлобистін "активно підтримує" визнання квазіутворень "ДНР/ЛНР", а також "публічно засуджує українську державність і суверенітет", додають у ЄС.

Охлобистін також відомий тим, що ввів у сучасний побут бойовий клич опричників Івана Грозного "гойда", який ті використовували під час страт. Слово стало після промови актора на концерті на честь анексії "ДНР/ЛНР" і частин Запорізької та Херсонської областей Москві.

Також під санкції ЄС потрапили засновник Російської мідної компанії (РМК) Ігор Алтушкін і творець холдингу Aeon Роман Троценко. Першого називають "олігархом", який "фінансує підрозділ, що воює в Україні". Йдеться про штурмовий батальйон Міноборони "Урал". Також у ЄС вважають, що РМК Алтушкіна є "істотним джерелом доходу" для російського уряду, який несе відповідальність за анексію Криму і дестабілізацію України.

Троценко опинився в чорному списку практично на аналогічній підставі як "один із провідних російських підприємців, що володіє бізнесом у залізорудній і сталеливарній, вугільній, інфраструктурній та енергетичній галузях". Також ЄС вказав, що Троценко був радником президента державної компанії "Роснефть" Ігоря Сєчіна, який входить до ближнього кола Путіна.

Крім того, ЄС ввів санкції проти медіаменеджера, творця проєктів Life, Mash і Shot, спонсора WarGonzo Арама Габрелянова. Союз називає його близьким до Кремля російським пропагандистом, який поширює "фейкові новини та дезінформацію на підтримку війни". "Сам він агресивно й упереджено висловлювався проти демократично обраної влади України і завжди наголошував на своїй повній підтримці агресивної політики Росії" щодо цієї країни, підкреслюється в обґрунтуванні.

Також під санкції ЄС потрапили головком ВМФ Росії адмірал Олександр Моїсеєв, керівник Росмайна Вадим Яковенко, гендиректор АНО "Інститут розвитку інтернету" Олексій Гореславський, депутатка Мосміськдуми, екс-ведуча програми "Слабка ланка" Марія Кисельова та мати глави Чечні Рамзана Кадирова Аймані. Остання очолює Фонд імені Ахмата Кадирова, який теж занесли до чорного списку. Разом із цією організацією під обмеженнями опинилися найбільша судноплавна компанія Росії "Совкомфлот", авіаперевізники "Уральські авіалінії" і "Волга-Дніпро", міжнародний дитячий центр "Артек" і Білоруський союз молоді.

Також ЄС вніс до чорного списку 19 китайських і дев'ять турецьких компаній - за обхід санкцій проти Росії.

Статті

Світ
12.07.2024
11:02

НАТО: успіхи і невдачі Північноатлантичного альянсу

Парадокс полягає в тому, що під час «холодної війни» об’єднана коаліція жодного разу відкрито не втручалась у внутрішні справи держав і офіційно не брала участь у жодному міжнародному конфлікті.
Луганськ
10.07.2024
17:05

Хаос і система в роботі первинної ланки луганської медицини в реаліях релокації

Спрощено кажучи, первинна ланка медицини – це той етап, на якому пацієнт укладає  декларацію з сімейним лікарем або терапевтом та користується їхніми послугами.
Країна
10.07.2024
14:22

Енергокриза: не лише тарифи

Найбільша приватна енергокомпанія ДТЕК у червні підрахувала, що за найгіршого розкладу українці сидітимуть без світла по 20 год. на добу під час опалювального сезону. Що з кожним днем ​​все ближче.
Всі статті