Євросоюз та Литва виділили €15,5 мільйона на бомбосховища для шкіл в Україні

Європейська комісія виділяє EUR15 млн на будівництво нових бомбосховищ для шкіл у гарячих точках України, Литва надає додаткові EUR500 тис. та бере відповідальність за реалізацію проєкту. Про це повідомляє "Інтерфакс-Україна" з посиланням на представництво ЄК.

Як повідомляється, відповідну угоду підписали представництво Європейської комісії (ЄК) в Україні та литовське Центральне агентство управління проєктами CPVA.

"Російська військова агресія позбавляє тисячі українських дітей нормального життя й освіти. Наша ініціатива підкреслює непохитну відданість ЄС забезпечити максимально безпечне освітнє середовище для всіх дітей в Україні", - заявила посол Європейського Союзу в Україні Катаріна Матернова.

Зазначається, що через цілеспрямоване знищення агресором шкіл, дитячих садків та інших закладів освіти кожна сьома школа в Україні пошкоджена або зруйнована. Як наслідок, близько 1,6 млн школярів та 200 тис. дошкільнят не відвідують закладів освіти, а близько 900 тис. дітей заявляють про бажання навчатися дистанційно.

Ініціатива щодо будівництва бомбосховищ є ще одним прикладом підтримки Європейським Союзом освітнього сектору України. Вона також є продовженням зусиль Литви та CPVA для відновлення України.

"Наша мета - повернути якнайбільше дітей до школи. Для цього поблизу шкіл мають бути побудовані безпечні укриття, що відповідають найсучаснішим вимогам. Діти та вчителі повинні мати можливість не лише сховатися від обстрілів, а й продовжити уроки та заняття під час, на жаль, регулярних повітряних атак", - заявила заступник директора литовської державного агентства CPVA Раса Сураучєнє.

Нині в Україні налічується понад 13 тис. шкіл, 3,5 тис. з яких не мають необхідних для воєнного часу укриттів. Спільно з Міністерством освіти та науки та Міністерством розвитку громад територій та інфраструктури України (Мінвідновлення) CPVA відібрала школи з найбільшою кількістю учнів, яким не вистачає навіть мінімально обладнаних укриттів.

Програма сфокусована на регіонах, які найбільше страждають від військових дій: Чернігівщина, Сумщина, Миколаївщина, Запоріжжя, Харківщина та Одещина. Тут планується збудувати щонайменше по п'ять укриттів. Як очікується, завдяки реалізації цієї ініціативи близько 5 тис. учнів місцевих шкіл у найближчі півтора року зможуть повернутися до офлайн-навчання.

Як повідомлялося, у Харкові до березня збудують першу "підземну школу". 

Нагадаємо, в Україні запустили сайт "Залізне укриття" з даними про всі сховища в країні. 

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Світ
30.04.2025
11:54

Київ намагається нас надурити». Російські ЗМІ про Україну

Власне, реакція Кремля, який оголосив про прийдешнє перемир'я саме в момент посилення ворожої інформаційної кампанії, стала тонкою і вправною відповіддю, покликаною вибити ґрунт з-під ніг противника.
Світ
29.04.2025
13:00

Щоб війна стала економічно невигідною. Про історично обґрунтовані завдання ЄС

Перше – це цінності. Друге – це реакція. Третє – це економіка. Щоб зрозуміти сутність і природу ЄС, бажано максимально повно розкрити кожен з цих іменників
Країна
28.04.2025
13:00

План Трампа щодо завершення війни: шанси на реалізацію та подальші кроки

Трампу потрібен успіх на цьому напрямку і він буде працювати. Він розуміє, що тиснути на Україну марно, адже ні влада, ні суспільство не сприймають та ігнорують його тиск. Тому, можливо, він почне тиснути на Росію.
Всі статті