Євросоюз представив США чіткі аргументи про необхідність допомоги Україні - фон дер Ляєн

Євросоюз проводить діалог із своїм найбільшим партнером, яким є Сполучені Штати, та послідовно доводить до нього аргументи щодо продовження та посилення допомоги для України, оскільки російська агресія становить загрозу не лише для Європи, але й для глобальної безпеки. Про це сьогодні у Будапешті під час прес-конференції за підсумками неформальної зустрічі Європейської ради заявила президент Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн, повідомляє Укрінформ.

«Ми обговорили з нашими американськими друзями також той факт, що Росія є загрозою не лише для Європи, але для всієї глобальної безпеки. Тому що Росія – не лише авторитарна країна, яка загрожує демократії. Вона дедалі більше входить у союз з такими країнами як Іран та Північна Корея, які, разом із Китаєм, підживлюють цю війну. Я думаю, що це той аргумент, з яким ми також маємо бути дуже чіткими з нашими американськими друзями. Ми бачимо, що технології з Китаю й Ірану Росія використовує на полі бою. Це демонструє, що безпека Індо-Тихоокеанського регіону і Європи є взаємопов’язаними, як і європейські та американські інтереси відносно цього конфлікту», - зазначила фон дер Ляєн.

Вона зауважила, що ЄС дуже ретельно визначає фінансову допомогу для України. Зокрема, це стосується виділення 50 мільярдів євро в багаторічному бюджеті ЄС в форматі Українського фонду. Також Україна отримає кредит від G7, який надасть країні важливе фінансове полегшення до 2026 року. Урсула фон дер Ляєн нагадала, що у цей кредит в обсязі 50 мільярдів доларів, який додатково отримає Україна, кожен з партнерів по G7 робить свій справедливий внесок.

В свою чергу, президент Європейської ради Шарль Мішель під час підсумкової прес-конференції наголосив на необхідності повної реалізації принципу, якого ЄС дотримувався від самого початку російського вторгнення в Україну: нічого про Україну без України.

«Хочу наголосити на двох пунктах. Перший. З початку (російського – ред.) вторгнення ми завжди дотримуватися важливого принципу: нічого про Україну без українців. Це дуже важливий принцип й для майбутнього. Другий пункт. Я абсолютно переконаний: якщо ми дамо Кремлю сигнал, що ми є слабкими, і не можемо допомогти Україні, це буде поганим сигналом для інших режимів по усьому світу, які можуть спробувати порушувати міжнародне право, та скористатися вразливостями інших», - сказав президент Євроради.

Він зауважив, що це доволі важливі аргументи, які він готовий обговорювати із партнерами й союзниками Євросоюзу, безумовно, включно із Сполученими Штатами, щоб зробити вірні кроки протягом наступних тижнів та місяців для досягнення справедливого миру в Україні.

«Справедливий мир, - це такий мир, що оснований на принципах Хартії ООН. Але знову, не можна боротися за Україну без українців», - додав Шарль Мішель.

Як вже повідомлялося, сьогодні у Будапешті, столиці головуючої в ЄС Угорщини, відбулося неформальне засідання Європейської ради за участі глав держав та урядів країн ЄС.

Статті

Світ
12.12.2024
16:25

Трамп та економіка: чого очікувати?

Старий/новий президент США вже анонсував додаткові мита на імпорт товарів з Китаю, Мексики та Канади у перший день вступу на посаду. Євросоюзу також обіцяно аналогічні заходи.
Світ
10.12.2024
23:54

«Чи готові ми до приєднання звільнених територій?». Російські ЗМІ про Україну

«...Із самим Володимиром Зеленським у команді Трампа зустрічатися не хочуть, він, мовляв, втратив будь-який авторитет, його просто не сприймають всерйоз».
Донбас
08.12.2024
19:02

Злі на війні стануть ще злішими, бо «воював - маю право». Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу переважно цитували численні заяви Путіна та погрози застосування нового ракетного комплексу «Орешник» не тільки для України, а й для всього світу. Щоб хоч якось продемонструвати свою ексклюзивність «офіційне»...
Всі статті