Євросоюз передає Україні 447 генераторів – для громад по всій країні, з фокусом на прифронтові регіони

"Це важлива підтримка для безперебійної роботи шкіл, лікарень, соціальних закладів, укриттів і пунктів обігріву, а також котелень, водозаборів, очисних споруд і артезіанських свердловин. Генератори, що спрямовуються до Києва, забезпечать потреби критичної інфраструктури столиці", - повідомив у Телеграм 24 січня віце-прем’єр-міністр з відновлення України – міністр розвитку громад та територій Олексій Кулеба.

За його словами, загалом допомогу отримають також Київська область, а також Донецька, Запорізька, Чернігівська, Харківська, Херсонська, Одеська, Сумська та Миколаївська області.

Поставка здійснюється через Координаційний центр реагування на надзвичайні ситуації Єврокомісії (ERCC) з резервів rescEU у співпраці з Червоним Хрестом України. Йдеться про 445 генераторів малої потужності та 2 генератори великої потужності. Загальна вартість допомоги – 3,7 млн євро.

"Очікуємо надходження в Україну вже протягом тижня. Вдячний партнерам за цю підтримку. Вона посилює стійкість громад і країни загалом – і має дуже конкретний, відчутний результат для людей", - заявив Кулеба.

Як повідомлялося, ще чотири країни нададуть Україні пакети енергетичної допомоги.

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Країна
23.01.2026
16:00

Музей Корсаків у Луцьку: сучасне мистецтво, бізнес і трохи донецьких мотивів

"Вартість цієї роботи – кілька мільйонів доларів, – розповідає керівниця відділу фондів Музею сучасного українського мистецтва Корсаків Катерина Михайлюк.
Країна
22.01.2026
10:55

Кадрова ротація воєнного часу: що насправді означають останні призначення у владі

Це найдивніше звільнення. Одні говорять, що це помста за Єрмака, історію з Міндічем, інші – що це прохання Кирила Буданова, бо в них достатньо напружені стосунки (не конфліктні), ще хтось – просто оновлення заради оновлення...
Світ
21.01.2026
10:40

«У визнанні суверенітету РФ над Донбасом нас задовольнить тільки «де-юре». Російські ЗМІ про Україну

Прийнято військово-політичне рішення, що тепер треба вибивати грунт з-під ніг режиму Зеленського і добивати. Треба вводити дезорганізацію не тільки в систему військового управління, а й адміністративно-господарського та соціально-побутового
Всі статті