Євросоюз до кінця року поставить Україні обіцяний мільйон снарядів - Боррель

Глава зовнішньополітичного відомства ЄС Жозеп Боррель заявив, що ЕС вже поставив більше 980 тисяч снарядів Україні, і до кінця року досягне 1 мільйону. Про це він заявив в інтерв'ю "Європейській правді".

"Ми майже зробили це. Ми вже поставили більше 980 тисяч снарядів, і дуже скоро передамо 1 мільйон снарядів. Я знаю, що ми брали зобов'язання досягти цього рівня до весни – і не змогли. Але до кінця року зможемо. І для цього ми значно прискорилися", - повідомив Боррель.

За його словами, на додаток до цього є багато боєприпасів, які були поставлені в Україну за двосторонніми угодами з країнами-членами, плюс чеська ініціатива, яка працює, хоча і не так швидко, як очікувалося.

"Загалом до кінця року ми поставимо в Україну понад 1,5 мільйона боєприпасів", - додав Глава зовнішньополітичного відомства ЄС.

Також він розповів про плани на наступний рік.

"Як вийдемо на крейсерську швидкість – то зможемо продовжувати і постачати Україні таку ж кількість боєприпасів. Проблема ж була не в тому, щоб передати наявне, а у виробництві. Коли ми обіцяли до весни вийти на рівень 1 мільйона снарядів на рік – то не знали, якою є реальна місткість виробництва, і вона була не такою великою, як ми думали. Зараз ми вже маємо цю виробничу потужність", - запевнив Жозеп Боррель.

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Світ
27.08.2025
09:47

«Це не клоун - все набагато гірше і страшніше». Російські ЗМІ про Україну

«Яким буде результат - покаже переговорний процес. Але те, що від територій, включених до складу Росії за Конституцією, ми не відмовимося, - залізобетонно»
Світ
26.08.2025
10:27

“Путін найбільше ненавидить непокірних російськомовних громадян України”. Огляд західних медіа

“Те, чого Росія не може отримати силою, вона вимагає дати їй на блюдечку за допомогою тиску, який Дональд Трамп може чинити на Україну та європейських союзників Америки".
Донбас
24.08.2025
18:00

На окупованому Донбасі замість води жителям помахали чужими прапорами. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня в «республіках», де не вистачає води для того, щоб зайвий раз помити руки (і не тільки), трапився черговий привід для гордості. Окупаційна влада влаштувала помпезне святкування Дня російського прапора, а місцеві ЗМІ підготували серію...
Всі статті