Європарламент закликав ЄС запровадити санкції проти росії за дезінформацію та пропаганду

Європейський союз у межах нового пакета санкцій має запровадити обмеження проти медійних організацій та осіб, відповідальних за поширення російської пропаганди. Про це повідомляє РБК-Україна.

Зазначається, що члени Європарламенту ухвалили резолюцію, яка рішуче засуджує зусилля Кремля щодо втручання і підриву європейських демократичних процесів.

"Депутати Європарламенту хочуть, щоб лідери ЄС і держав-членів розібралися із зусиллями Росії щодо втручання не тільки в інституції ЄС, а й по всьому Союзу. На їхню думку, існує відчуття терміновості та рішучості зробити це з огляду на наближення європейських виборів, які відбудуться 6-9 червня 2024 року", - йдеться в релізі Європарламенту.

Також Європарламент висловив стурбованість нещодавнім допитом провідного депутата Європарламенту від "Альтернативи для Німеччини" Максиміліана Краха Федеральним бюро розслідувань США за підозрою в тому, що він отримував гроші від агентів Кремля, а також арештом у Німеччині 23 квітня 2024 року його помічника за звинуваченням у китайському шпигунстві.

Депутати пропонують посилити власний захист парламенту, а саме підвищити культуру внутрішньої безпеки, включно з ретельними внутрішніми розслідуваннями для оцінки можливих випадків іноземного втручання і повним дотриманням системи внутрішніх санкцій.

Крім усього іншого, Європарламент закликав Раду ЄС включити підтримувані Кремлем засоби масової інформації, інші мовні та медійні організації, а також осіб, відповідальних за пропагандистські та дезінформаційні кампанії в ЄС, у майбутній 14-й пакет санкцій проти росії.

Як приклад вони нагадали, що Чехія ввела санкції проти "Голосу Європи", а також проросійського олігарха Віктора Медведчука і його близького соратника Артема Марчевського.

Нагадаємо, міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський спростував тезу російської пропаганди, що Варшава має намір анексувати частину територій України.

Статті

Луганськ
20.05.2024
14:53

Чому досвід психіатрів Луганщини вивчають колеги з країн НАТО

...Після війни в Україні буде близько 5 мільйонів комбатантів, які потребуватимуть послуг з психіатрії та психосоціальної підтримки.
Донбас
19.05.2024
18:44

«Единая Россия» в Луганську змусила школярів збирати сміття. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу хвалили місцеву владу і самі себе. Виходило не дуже. Іноді доводилося маніпулювати заголовками і вдавати, що «все йде за планом». «Великий брат» теж вставляв свої п'ять копійок, намагаючись всіляко показати, що...
Країна
18.05.2024
13:54

Звільнення за "зв'язки" з людьми в окупації: Зеленський не підтримав ідею нардепів

Якщо раніше про його «зв'язки» з родичами, які проживають в окупації, знали лише близькі друзі, то тепер він зобов'язаний про це повідомити своє керівництво. Інакше його можуть звільнити
Всі статті