Європарламент продовжив на рік режим вільної торгівлі з Україною та Молдовою

Парламент ЄС продовжив ще на рік режим безмитної торгівлі з Україною та Молдовою. За призупинення імпортних мит і квот на експорт української сільгосппродукції до країн Євросоюзу проголосувала більшість депутатів, - повідомляє Телеграм-канал "DW Главное".

Пільговий режим торгівлі триватиме до 5 червня 2025 року.

Зазначається, що в законі є й нові умови: він надає Єврокомісії повноваження вживати екстрених заходів у разі значних збоїв на ринку ЄС через український імпорт, включно з надзвичайним обмеженням для "особливо чутливої" сільгосппродукції: м'яса птиці, яєць і цукру. Якщо їхній імпорт перевищить середні обсяги 2022 і 2023 років, мита будуть знову введені.

У повідомленні нагадується, що після введення безмитної торгівлі в сусідніх з Україною країнах проходять протести проти доступу української сільгосппродукції на місцеві ринки. Єврокомісія запровадила тимчасові екстрені заходи щодо обмеження ввезення і виплатила цим країнам компенсації. 

Як повідомлялося, посли ЄС затвердили 5 млрд євро військової допомоги для України.

Статті

Країна
25.05.2024
12:00

Посилення мобілізації у дії: що змінилося після 18 травня

"...Поки перебував у ТЦК, наслухався багато історій про те, як людям виписували повістки на блокпостах, у метро, ​​на ринку, був один чоловік, якому виписали повістку прямо біля реєстратури в поліклініці",
Країна
24.05.2024
10:14

Санкційний фронт: весняний наступ

Нові заходи, вжиті навесні союзниками України, посилюють залежність російської економіки від Китаю. Вони також вирішують ринкові проблеми самих країн G7. Але не відповідають головним цілям санкційного тиску.
Донецьк
22.05.2024
22:20

Майже 2 роки після деокупації: як відновлюється Святогірськ та громада після бойових дій

Святогірськ – курортне місто на Донеччині, яке у 2022 році пережило сильні обстріли, зраду мера та 3 місяці російської окупації.
Всі статті