Європарламент підтримав російську опозицію і закликав розділяти "войовничий автократичний" режим у Кремлі та населення РФ загалом

Європарламент ухвалив резолюцію, в якій проводиться межа між "войовничим автократичним і клептократичним режимом" у Кремлі та населенням РФ загалом, і висловлюється солідарність із росіянами, які наважуються висловлюватися проти політики Кремля. Про це повідомляє сайт Європарламенту.

У резолюції констатується, що політичну систему РФ контролює "консолідований авторитарний режим із тотальною корупцією, який використовує сфальсифіковані вибори для симулювання демократії та концентрує всю повноту влади в руках Володимира Путіна".

Депутати закликають ЄС підтримувати "незалежне громадянське суспільство РФ і демократичну опозицію" та задіяти можливі інструменти для звільнення російських політв'язнів, за необхідності шляхом обмінів.

Водночас у тексті закликали ЄС і союзників продовжити всебічну підтримку України, яка чинить опір агресії, оскільки явна перемога України може призвести до серйозних змін усередині РФ, зокрема, її "деімперіалізації, деколонізації та рефедералізації, які є необхідними умовами для встановлення в Росії демократичного ладу".

"Парламент закликає Єврокомісію і, зокрема, Європейську службу зовнішніх справ розробити проактивну довгострокову стратегію політики щодо Росії, яка була б ефективною відповіддю на реальність поточних відносин між ЄС і Росією, ситуацію з правами людини в Росії та необхідність допомагати російському громадянському суспільству і представникам опозиції у вигнанні", - наголошується в комюніке.

Європарламент також поклав відповідальність на путінський режим за смерть в ув'язненні критика Кремля Олексія Навального, закликав Євросоюз підтримувати демократичну російську опозицію і сприяти перемозі України, оскільки це дасть шанс на демократичні зміни в РФ.

Як повідомлялося, Європарламент проголосував за виділення Україні 50 млрд євро.

Статті

Світ
16.04.2024
10:17

«Енергійний контрудар може стати джокером у рукаві Сирського». Російські ЗМІ про Україну

"Загальна оцінка українських резервів приводить до висновку: наявних сил і засобів командуванню ЗСУ не вистачить для проведення стратегічного наступу. Але їх достатньо для енергійного контрудару оперативного масштабу на одному напрямку".
Донбас
14.04.2024
18:21

Нове видання обіцяє жителям "ДНР/ЛНР" новини про кішку, яка народила кошенят, і нефарбований паркан. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу були традиційно нудними. Численні близькі до місцевої влади Телеграм-канали слідом за офіційними джерелами масової пропаганди цитували політиків чужої країни і на честь 12 квітня тиражували нічим не підкріплені...
Країна
12.04.2024
15:51

Іпотечна програма "єОселя": шанс на житло, який не всім по кишені

Головна особливість програми – це можливість придбати житло в іпотеку під 3-7% терміном на 20 років з мінімальним внеском 20%. Подібних умов ще ніколи не було на іпотечному ринку України, тому не дивно, що програма користується популярністю.
Всі статті