Європа може та повинна позбавити Росію її кривавих енергетичних доходів - МЗС України

Очільник українського МЗС Андрій Сибіга заявив, що росія становить екзистенційну загрозу для Європи, але продовжує заробляти мільярди на експорті енергоносіїв до Європи й використовує їх для фінансування агресії проти України. Про це Сибіга написав у мережі Х 15 жовтня.

"Росія становить екзистенційну загрозу для Європи, але продовжує заробляти мільярди на експорті енергоносіїв до Європи та через європейські води. Потім вона використовує їх для фінансування агресії проти України та євроатлантичної безпеки. Європа може та повинна позбавити Росію її кривавих енергетичних доходів", - зазначив Сибіга.

Як зазначає МЗС України з посиланням на дані Київської школи економіки, тіньовий флот старих і погано застрахованих нафтових танкерів росії створює неминучу загрозу екологічної катастрофи в Європі. 

"Настав час союзникам вжити реальних заходів, щоб заблокувати цей тіньовий флот, скоротити військовий бюджет Росії, врятувати життя та навколишнє середовище", - цитує МЗС слова Сибіги.

Раніше повідомлялось, що Міністр закордонних справ України Андрій Сибіга закликав європейських колег посилити підтримку енергетичної стійкості України напередодні зими під час Ради міністрів закордонних справ ЄС 14 жовтня

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Країна Світ
24.11.2025
09:36

"Це не документ, це - авантюра. Але є позитивні моменти": Сергій Гармаш про новий "мирний план" США

Зараз схожий ефект: хрін із нею з корупцією, - якщо йдеться про загрозу втрати національної гідності, то Міндіч відсувається на другий план. Отже, драматизація моменту вигідна нашій владі, і Зеленський, – давайте не забувати, – хороший актор.
Донбас
23.11.2025
17:50

Всеросійська (анти)наукова конференція і передчуття Нюрнберзького трибуналу. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня в окупованому Донецьку відбулася так звана «наукова конференція», присвячена боротьбі з неонацизмом, українським, звісно. Оскільки цей пропагандистський захід проводився в «ДНР» вже втретє, його учасники, що називається на біс,...
Країна
20.11.2025
16:05

Житлова програма єОселя для ВПО та мешканців прифронтових територій: нові можливості та пільги

Восени 2025 року уряд суттєво модернізував програму єОселя, зробивши її більш доступною саме для внутрішньо переміщених осіб та мешканців прифронтових територій.
Всі статті