Європа допоможе Україні створити «зимову захисну парасольку» - Бербок

Євросоюз повністю підтримує Україну у її боротьбі за свободу і допоможе створити «захисну парасольку» з ППО, генераторів і посилення енергозабезпечення для проходження зими. Про це сказала міністр закордонних справ ФРН Анналена Бербок перед початком виїзного засідання Ради міністрів ЄС із закордонних справ у Києві 2 жовтня, передає Укрінформ.

«Майбутнє України – в ЄС, у нашій спільноті вільних націй», - підкреслила Бербок.

Вона зазначила, що процес наближення до ЄС, проведення реформ триває навіть попри жорстоку війну, яку продовжує Росія. Берлін підтримує Київ на цьому шляху.

Партнери водночас очікують «справжніх змін у галузі судочинства, регулювання медіа, у боротьбі з корупцією», сказала глава німецького зовнішньополітичного відомства.

Загалом європейські партнери та друзі продовжуватимуть підтримувати Україну щодня, поки вона звільнює свої території сантиметр за сантиметром, щоб українці знову могли жити мирно та вільно.

Особливо актуальним наразі є активізувати допомогу Україні до чергової зими у війні, констатувала Бербок.

«Україна потребує зимової захисної парасольки, яка складається з ППО, а також із генераторів і посилення енергозабезпечення», - сказала дипломат.

Бербок звернула увагу на те, з якою жорстокістю президент РФ Путін веде війну, свідомо знищуючи енергосистему України. Партнери мають зробити все можливе, щоб не дати українцям залишитися без тепла, світла та водопостачання цієї зими, сказала глава МЗС ФРН і закликала долучитися до цієї роботи не лише європейців, але й країни поза континентом.

Німеччина, нагадала Бербок, передала системи Iris-T, Patriot і САУ Gepard, які допомагають захищати життя українців.

Вона підкреслила, що війна не повинна стати «нормальністю» для Європи, для світу.

Статті

Світ
02.12.2023
11:03

"Вперше з моменту вторгнення в Україну Путін виглядає так, ніби може перемогти". Західні медіа про Україну

"Якщо цього не станеться, то наступний рік може стати переломним, після чого Україна опиниться у все більш несприятливому становищі"
Країна
01.12.2023
14:48

На порозі впровадження цивільних партнерств в Україні: про ЛГБТ і не лише

У разі підтримки Верховною Радою закон нарешті допоможе парам визначити взаємні права та обов'язки, питання володіння майном, спадщини, соціального захисту, прав у разі смерті або зникнення партнера/партнерки. Нічого екстраординарного. Все те, що...
Країна
30.11.2023
09:36

Відновлення України: чи готове суспільство до трудових мігрантів з Африки?

Дефіцит професіоналів з інженерно-технічних та робочих спеціальностей на будмайданчиках України сягає 50%. Масове залучення трудових мігрантів з бідних африканських та азіатських країн. До такого сценарію не готове суспільство.
Всі статті