Єврокомісія пропонує змінити порядок прийому нових членів до ЄС - ЗМІ

Президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у середу, 20 березня, представить пропозиції, які змінять порядок прийому нових членів до ЄС, що дозволить полегшити вступ України, Молдови та Західних Балкан до блоку. Про це пише Politico, - повідомляє ТГК ZN.ua.

Politico пише, що замість нинішнього підходу «все або нічого», країни, які очікують на вступ до ЄС, зможуть скористатися деякими перевагами членства, а не чекати роками чи десятиліттями, поки вони проведуть необхідні реформи.

Зокрема, Брюссель пропонує поступово дозволити країнам-кандидатам приєднатися до єдиного ринку.

Крім того, більшість лідерів ЄС вже попередили, що блоком з 30+ членами буде ще важче керувати, тому Брюссель пропонує відійти від вимоги одностайності, яка гальмує прийняття рішень щодо зовнішньої та податкової політики, аби уникнути майбутніх глухих кутів. Таким чином, документ пропонує запровадити голосування кваліфікованою більшістю «з відповідними і пропорційними гарантіями для забезпечення таких стратегічних національних інтересів».

Зазначається, що 27 єврокомісарів мають схвалити документ на сьогоднішньому засіданні.

Як пише Politico, деякі члени ЄС були роздратовані через цей документ, оскільки не хотіли, щоб до червневих виборів до Європарламенту було приділено багато уваги питанню розширення.

Як повідомлялося, у середу, 20 березня, Європейський парламент і Рада ЄС досягли попередніх домовленостей про продовження заходів з лібералізації торгівлі для України в умовах загарбницької війни з боку Росії

Статті

Країна
24.05.2024
10:14

Санкційний фронт: весняний наступ

Нові заходи, вжиті навесні союзниками України, посилюють залежність російської економіки від Китаю. Вони також вирішують ринкові проблеми самих країн G7. Але не відповідають головним цілям санкційного тиску.
Донецьк
22.05.2024
22:20

Майже 2 роки після деокупації: як відновлюється Святогірськ та громада після бойових дій

Святогірськ – курортне місто на Донеччині, яке у 2022 році пережило сильні обстріли, зраду мера та 3 місяці російської окупації.
Донецьк
22.05.2024
09:56

Повна "білочка". Донецький щоденник

Натомість у кожній підворітні колишньої культурної столиці відкриваються вино-горілчані магазини. І назви у всіх промовисті – «Беленькое и красненькое», «Отвертка» та моє найулюбленіше – «Белочка».
Всі статті