Єврокомісія терміново виділила півмільярда євро на зміцнення обороноздатності ЄС через війну в Україні

У середу, 3 травня, Європейська комісія прийняла рішення про виділення 500 мільйонів євро на підтримку виробництва боєприпасів, пов'язаних із терміновою доставкою боєприпасів і ракет в Україну та допомоги державам-членам поповнити свої запаси. Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на сайт Європейської комісії.

"Запроваджуючи цільові заходи, включаючи фінансування, закон спрямований на нарощування виробничих потужностей ЄС та вирішення проблеми поточної нестачі боєприпасів та ракет, а також їх компонентів. Він підтримуватиме скорочення запасів у держав-членів та спільні закупівлі боєприпасів", - йдеться у заяві.

Зокрема, передбачається, що ці заходи "зміцнять оперативність та здатність оборонної промисловості Союзу забезпечувати своєчасне постачання боєприпасів та ракет до Європи".

"У світлі відновлення конфлікту високої інтенсивності в Європі своєчасна доступність цих продуктів у достатній кількості має вирішальне значення для нашої безпеки та для наших постійних зусиль щодо підтримки України", - наголошується у документі.

Президент Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн заявила: "Україна героїчно чинить опір жорстокому російському загарбнику. Ми виконуємо свою обіцянку підтримувати Україну та її народ стільки, скільки потрібно. Але відважним солдатам України потрібно достатньо військової техніки, щоб захистити свою країну".

За її словами, Європа посилює свою підтримку за трьома напрямками. А саме:

  • держави-члени доставляють додаткові боєприпаси зі своїх існуючих запасів за підтримки нового Європейського фонду миру у розмірі 1 мільярда євро;
  • разом з державами-членами передбачається закуповувати більше боєприпасів для України, і для цього виділяється додатковий 1 мільярд євро.

"І сьогодні ми працюємо над третім пунктом. Нарощування та прискорення оборонно-промислового виробництва боєприпасів у Європі", - зазначила вона.

На її думку, це допоможе Україні поставити більше боєприпасів для захисту своїх громадян, а також зміцнить європейський оборонний потенціал.

"Разом із державами-членами ми мобілізуємо ще 1 мільярд євро для нарощування потужностей по всій Європі. Це критично важлива частина стратегічної спроможності Європи захищати свої інтереси та цінності та сприяти підтримці миру на нашому континенті", - зазначила вона.

Нагадаємо, країни ЄС погодили політичне рішення надати Україні мільйон снарядів протягом року для підтримки здатності на самооборону проти російської агресії.

Статті

Світ
09.12.2023
17:06

“Кращі шанси України на перехоплення ініціативи на полі бою навесні 2025 року, якщо вона протримається наступного року”. Огляд західних медіа

Пов’язані з Росією пропагандисти ввели в оману американських знаменитостей, заплативши їм за короткі відеокліпи, які потім використали для дискредитації президента Володимира Зеленського.
Країна
06.12.2023
12:22

Гривня: балансування на межі?

У НБУ вперше за довгий час запровадили валютні обмеження для експортерів. Які зазвичай застосовуються при обвалі курсу гривні...
Світ
05.12.2023
09:42

«В українських генералів є куди більше шансів перейти в нову епоху». Російські ЗМІ про Україну

"Зеленському зараз потрібно дуже сильно насторожитися. Усі персонажі, які брали участь у попередньому перегляді, - Залужний, глава ГУР Буданов і навіть Арестович залишаються на своїх місцях"
Всі статті