Євроcоюз та США на тлі жорстких обстрілів РФ по Україні мають намір нарощувати військову допомогу, включно із системами ППО і боєприпасами

Європейський Союз заявив про намір нарощувати військову допомогу Україні, включно із системами протиповітряної оборони (ППО) і боєприпасами. Ці поставки мають зміцнити українську самооборону. Також у своїй заяві Євросоюз висловив співчуття у зв’язку з жорстоким російським ударом по Полтаві, інформує FREEДОМ.

“Це ще одне цілеспрямоване кровопролиття, яке доводить рішучість Росії продовжувати жорстоку війну проти України та її народу, намагаючись спричинити якомога більше людських жертв і завдати масштабних руйнувань. Ми поділяємо скорботу родин загиблих і підтримуємо український народ… Це лише наголошує на необхідності, щоб Україна, відповідно до свого законного права на самооборону, яке передбачене Статутом ООН, змогла ефективно відбити такі жахливі атаки з військових платформ у Росії та відкинути агресора”, — із заяви Європейського Союзу.

Також координатор зі стратегічних комунікацій Ради нацбезпеки США Джон Кірбі заявив, що Вашингтон і надалі підтримуватиме Київ і обіцяє більше допомоги найближчими тижнями.

Координатор наголосив, що президент США Джо Байден ясно дав зрозуміти: підтримка України залишається непохитною, і США продовжать посилювати українську армію та протиповітряну оборону для захисту від подібних атак.

“Це ще одне жахливе нагадування про масштаби жорстокості Путіна щодо народу України, у спосіб, коли він намагається покарати їх за власне вторгнення в цю країну, атакуючи критично важливу інфраструктуру та намагаючись ускладнити їм життя й отримання засобів до існування. Як ви бачили, лише 10 днів тому США оголосили про черговий пакет військової допомоги, який включав боєприпаси для систем HIMARS, обладнання для боротьби з безпілотниками, боєприпаси, Javelin, протитанкові системи, і найближчими тижнями буде більше. Тому ми збираємося й надалі підтримувати українців і намагатися захистити їх від подібних атак”, — із заяви Джона Кірбі.

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Луганськ Країна
21.03.2026
09:09

Клуб анонімних луганчан: як земляків об'єднали спільні спогади, болі й сльози

Анастасія згадала, як у 2014 році вагітною від час нетривалої окупації міста та бойових дій лежала в пологовому будинку на збереженні. І як під час перестрілок живіт ставав ніби кам'яним. І як акушерки казали майбутнім мамам: ваші діти будуть...
Світ
19.03.2026
18:00

“З початком війни з Іраном світ починає розуміти точку зору українців”. Огляд західних медіа

“Стрімке зростання цін на енергоносії та послаблення санкцій під час конфлікту з Іраном стали для Кремля рятівним колом у складний фінансовий період".
Світ
18.03.2026
19:00

«Москва уникла серйозних наслідків від нальотів українських БПЛА. Це велике досягнення». Російські ЗМІ про Україну

«...Експерти сходяться на думці: головна мета таких атак - не військовий результат, а інформаційний ефект».
Всі статті