ЄС представить план щодо прибутків від заморожених російських активів 12 грудня

Європейська комісія планує оприлюднити свою законодавчу пропозицію щодо оподаткування прибутків від заморожених російських активів 12 грудня. Про це пише Bloomberg з посиланням на особу, знайому з обговореннями, - повідомляє Радіо Свобода.

За даними агентства, у проєкті плану буде роз’яснено, що кілька питань, порушених державами-членами, все ще потрібно вирішити, і що пропозиція ЄС не передбачає втручання в національні податки чи інші заходи.

Журналісти нагадують, що це питання розділило союз із 27 країн, зокрема Бельгія, Німеччина, Франція, Італія та Люксембург висловлювали обережність щодо прискорення процесу. Натомість минулого тижня вони сказали іншим послам ЄС, що виконавчий орган ЄС повинен почати з неофіційного документа, щоб продовжувати звужувати перелік ймовірних варіантів використання прибутку, оскільки вони вважали передчасним висувати юридичну пропозицію, кажуть джерела.

Комісія, однак, заявила, що лідери ЄС закликали прискорити роботу над пропозицією.

Зустріч між національними експертами та комісією 6 грудня стане ключовим моментом для визначення того, чи достатньо було зменшено розбіжності, кажуть джерела Bloomberg.

У ЄС місяцями обговорювали, як швидко застосувати податок на прибуток, отриманий від активів, і використати отримані кошти для відновлення України. За оцінками, понад 200 мільярдів євро суверенних активів Росії, які перебувають під санкціями, знаходяться в ЄС, причому більшість у бельгійській розрахунковій палаті Euroclear. Менші суми знаходяться в інших країнах ЄС.

Згідно з даними, опублікованими минулого місяця, підсанкційні російські активи заморожені в Euroclear принесли майже 3 мільярди євро прибутку з моменту їх заморожування. Очікується, що ця цифра продовжить зростати.

Президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн раніше пообіцяла представити плани щодо прибутків від заморожених активів до кінця цього року.

Статті

Світ
26.02.2024
17:24

"Це також наша війна, хочемо ми того чи ні". Західні медіа про Україну

"У міру того, як Україна виснажує свою протиповітряну оборону, вона все частіше буде змушена обирати між захистом військ на фронті і захистом міст від атак російських ракет і безпілотників".
Донбас
25.02.2024
19:06

"Масштабні проєкти "будівництва від фундаменту ми поки що притримуємо". Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу старанно грали роль досвідченого таксидерміста. Місцеві пропагандисти всіма силами намагалися представити розстріляну, побиту, зруйновану Авдіївку не мертвим, а звільненим містом. Як то кажуть, хоч...
Країна
23.02.2024
13:25

За що воює росія, або «Хрестовий похід» владіміра путіна

Як відомо: імперія або розширюється, або гине. Звідси і ідея «світової революції» і герб СРСР, накладений на всю планету, без окреслених кордонів радянської держави, і «Інтернаціонал» як гімн країни, що хоче захопити весь світ.
Всі статті