ЄС планує відкрити у 2025 році основний та інші кластери у переговорах з Україною про вступ - фон дер Ляєн

Європейський Союз планує відкрити кластери в межах переговорів з Україною про її входження до ЄС упродовж наступного року на підставі продемонстрованих Україною досягнень на шляху до членства. Про це у Страсбурзі під час виступу на пленарному засіданні Європарламенту в рамках підготовки до Європейської ради 19-20 грудня 2024 року заявила президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн, - повідомляє Укрінформ.

«Ми маємо продовжувати нашу політичну підтримку для України. Вони досягли величезного прогресу на шляху до членства в Європейському Союзі. Якщо вони будуть надалі дотримуватися цих зусиль, ми маємо бути готовими відкрити переговори навколо фундаментального кластеру на початку 2025 року і (відкрити) інші кластери – впродовж цього ж року", - підкреслила фон дер Ляєн.

Вона додала, що "українці боряться зараз за майбутнє в Європейському Союзі, і вони мають знати, що їх зусилля винагороджуються і що прапор України буде майоріти у серці ЄС».

19-20 грудня у Брюсселі відбудеться зустріч глав держав та урядів ЄС у форматі Європейської ради. Серед головних тем цієї зустрічі будуть ситуація в Україні та розвиток подій в Сирії.

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Світ
01.10.2025
01:00

"Кремль зазнав поразки": Володимир Фесенко про вибори в Молдові та перспективи реінтеграції Придністров’я

Перемога проросійських сил у Молдові була б вагомим аргументом для тих європейських політиків, які виступають проти розширення ЄС. І це, безумовно, зіграло б проти і європейської інтеграції Молдови, і проти європейської інтеграції України
Світ
30.09.2025
12:38

«Чиї ресурси вичерпаються раніше, той і програє». Російські ЗМІ про Україну

«З іншого боку, чому б і не використовувати Лукашенка в цьому питанні - адже він наш військовий союзник, хоча безпосередньо і не бере участі в російсько-українському конфлікті. Підходить для посередницької місії як ніхто інший».
Донбас
28.09.2025
20:02

Донецьк продовжує фестиваліти і фантазувати про досягнення «русского мира». Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Інформаційне поле окупованої Донеччини минулого тижня було густо засіяне повідомленнями і репортажами з численних фестивалів, значна частина з яких гучно називалася «міжнародними...». Найважливішим мистецтвом для жителів Донецької області залишалося...
Всі статті