ЄС і НАТО тиснуть на Іспанію та Грецію, щоб ті надали Україні більше ППО — FT

Союзники Іспанії та Греції з ЄС та НАТО тиснуть на обидві країни, аби ті надали Україні додаткові системи протиповітряної оборони. Про це повідомляє "Громадське" з посиланням на Financial Times, що покликається на власні джерела.

Видання пише, що на останньому саміті в Брюсселі деякі лідери Євросоюзу особисто закликали прем’єр-міністрів Іспанії та Греції Педро Санчеса і Кіріакоса Міцотакіса передати Україні частину своїх засобів ППО.

Їх обох запевняли, що потреби Афін та Мадрида не такі великі, як потреби Києва, і вони не стикаються з якоюсь безпосередньою загрозою їхній безпеці. Як зазначає Financial Times, Греція та Іспанія мають у своєму розпорядження десятки американських комплексів Patriot та радянських С-300.

Джерела видання стверджують, що Україна особливо зацікавлена у радянських комплексах С-300, оскільки ЗСУ уже мають ці системи на озброєнні.

Покликаючись на неназваного чиновника, FT пише, що на Польщу та Румунію, які теж володіють системами Patriot, чиниться менший тиск, позаяк вони мають «більш вразливе розташування на кордоні з Україною».

Дипломати, з якими спілкувалося видання, зазначають, що тиск щодо надання Україні нових систем ППО посилиться на зустрічі міністрів закордонних справ і оборони усіх країн-членів ЄС у Люксембурзі, що відбудеться у понеділок.

Нагадаємо, канцлер Німеччини Олаф Шольц заявив, що Україна може отримати ще шість систем Patriot від партнерів. 

Статті

Країна
18.05.2024
13:54

Звільнення за "зв'язки" з людьми в окупації: Зеленський не підтримав ідею нардепів

Якщо раніше про його «зв'язки» з родичами, які проживають в окупації, знали лише близькі друзі, то тепер він зобов'язаний про це повідомити своє керівництво. Інакше його можуть звільнити
Луганськ
17.05.2024
10:41

 «Розумні люди зберігають свою думку при собі». Луганський щоденник

Якщо ти живеш за правилами, не намагаючись порушувати їх, ти житимеш нормально. Просто нормально. Можливо, погано, а може, добре, але ти житимеш. Якщо ж ти замахнувся своїм маленьким кулачком на систему, ти теж житимеш, але житимеш погано
Країна
16.05.2024
14:18

Від ідей до конкретних проектів: війні не вдалося зупинити бізнес Дніпропетровщини

Прифронтова Дніпропетровська область увійшла в трійку лідерів серед регіонів за кількістю нових бізнесів. Упродовж першого кварталу 2024 року в області відкрито майже 7 тисяч ФОПів. Водночас, за чотири місяці регіон має економічні втрати: тут...
Всі статті