Єнергетика, ракети, дрони: Зеленський повідомив, на що витратять 35 мільярдів євро кредитних коштів від ЄС

Частину з 35 мільярдів євро кредитних коштів, які надійдуть в державний бюджет України від Євросоюзу, Україна витратить на енергетику, а також на закупівлю вітчизняних далекобійних ракет і безпілотників. Про це повідомив Президент України Володимир Зеленський на спільній пресконференції з президенткою Єврокомісії Урсулою фон дер Ляєн у Києві 20 вересня, запис якої опубліковано в youtube.

"Ці 35 мільярдів ми будемо витрачати передусім на енергетику, на захист, на бомбосховища для дітей у школах, садочках, університетах - це великий дефіцит для нас", - сказав Зеленський.

Він також зазначив, що частина цих грошей буде використана для закупівлі зброї передусім українського виробництва, зокрема далекобійних дронів і ракет.

За словами Президента України, частину коштів Україна готова витратити на посилення своєї ППО.

"Частину цих коштів ми готові витрачати і на протиповітряну оборону, яка виробляється не в нашій державі", - сказав також Зеленський.

Раніше з посиланням на президентку Єврокомісії повідомлялось, що кредит у розмірі 35 мільярдів євро буде переданий безпосередньо у державний бюджет України.

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Донбас
03.05.2026
18:10

Після закінчення бойових дій зброд, який Путін послав на "СВО", залишиться жити на Донеччині та Луганщині. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня найцікавішим ньюсмейкером у ЗМІ окупованого Донбасу був колишній командир донецької "Альфи" СБУ Олександр Ходаковський. У 2014 році він замість того, щоб захищати суверенітет України, зрадив присязі і став одним із найяскравіших...
Світ
01.05.2026
11:09

«Перспектива мирної угоди залишається такою ж віддаленою, як і на початку конфлікту». Західні ЗМІ про Україну

Європейці все більше розуміють, що між Україною та Росією існує фундаментальна несумісність інтересів та цілей, і єдино розумний курс — продовжувати підтримувати Україну та не допустити перемоги Росії військовими чи політичними засобами
Країна
30.04.2026
09:39

Вступна кампанія-2026 для абітурієнтів з окупації: більше можливостей на папері, але ті самі бар’єри на практиці

...Оновлено правила для абітурієнтів з окупованих територій — із урахуванням попередніх проблем, та спробою розширити доступ до освіти. Водночас системні труднощі — передусім із документами та доступом до процедур — залишаються.
Всі статті