Японія розробила наймасштабніший за 80 років план нарощування військового потенціалу

Японія оприлюднила наймасштабніший з часів Другої світової війни план нарощування військового потенціалу вартістю 320 мільярдів доларів, який передбачає закупівлю ракет, здатних завдати удару по території Китаю, і підготовку країни до тривалого військового конфлікту. Про це повідомляє "Голос Америки".

Зазначається, що реалізація п'ятирічного плану, колись немислимого в Японії, що стала пацифістською, за оцінками виведе країну на третє місце за військовими витратами після США і Китаю.

Прем'єр-міністр Фуміо Кісіда заявив, що Японія та її народ переживають «переломний момент в історії», і що нарощування військової сили – це його відповідь «на різні виклики безпеки, з якими ми стикаємося».

Уряд Кісіди побоюється, що росія створила прецедент, який спонукає Китай напасти на Тайвань, що може загрожувати прилеглим японським островам, порушити постачання напівпровідників і створити серйозні проблеми для морських шляхів, якими поставляється нафта з Близького Сходу.

«Це ставить новий курс для Японії. Якщо цей план буде належним чином реалізований, [японські] Сили самооборони стануть справжньою, ефективною силою світового класу», – заявив колишній адмірал Морських сил самооборони Йодзі Кода, який командував японським флотом у 2008 році.

Уряд повідомив, що він також накопичуватиме обладнання та боєприпаси, розширюватиме транспортні можливості та розвиватиме потенціал для ведення бойових дій у кіберпросторі. Відповідно до повоєнної Конституції Японія відмовилася від права вести війну та створювати кошти для цього.

"Російське вторгнення в Україну є серйозним порушенням законів, що забороняють застосування сили, і воно похитнуло підстави міжнародного порядку", - йдеться у стратегічному документі.

"Стратегічний виклик, кинутий Китаєм, є найсерйознішим із тих, з якими коли-небудь стикалася Японія", - йдеться далі в документі, в якому також зазначається, що Пекін не виключає застосування сили, щоб поставити Тайвань під свій контроль.

Інший стратегічний документ у галузі національної безпеки, що вказує на Китай, росію та Північну Корею, обіцяє тісне співробітництво зі США та іншими країнами-однодумцями для стримування загроз встановленому міжнародному порядку.

План прем'єр-міністра Кісіди передбачає збільшення видатків на оборону до 2% від ВВП протягом п'яти років, що означає скасування самообмеження на 1%, що діє з 1976 року.

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Світ
30.04.2025
11:54

«Київ намагається нас надурити». Російські ЗМІ про Україну

Власне, реакція Кремля, який оголосив про прийдешнє перемир'я саме в момент посилення ворожої інформаційної кампанії, стала тонкою і вправною відповіддю, покликаною вибити ґрунт з-під ніг противника.
Світ
29.04.2025
13:00

Щоб війна стала економічно невигідною. Про історично обґрунтовані завдання ЄС

Перше – це цінності. Друге – це реакція. Третє – це економіка. Щоб зрозуміти сутність і природу ЄС, бажано максимально повно розкрити кожен з цих іменників
Країна
28.04.2025
13:00

План Трампа щодо завершення війни: шанси на реалізацію та подальші кроки

Трампу потрібен успіх на цьому напрямку і він буде працювати. Він розуміє, що тиснути на Україну марно, адже ні влада, ні суспільство не сприймають та ігнорують його тиск. Тому, можливо, він почне тиснути на Росію.
Всі статті