Японія надасть Україні допомогу по відновленню енергетики

Японія готова допомогти з відновленням пошкодженої та частково зруйнованої росіянами критичної інфраструктури України. Про це 17 жовтня у Facebook повідомляє Міненергетики.

Японська сторона готова допомогти з відновленням пошкоджених чи зруйнованих бойовими діями об'єктів критичної інфраструктури України, зокрема шляхом надання необхідного обладнання та обладнання.

"Відповідні енергетичні проєкти будуть здійснюватись у співпраці з японським агентством міжнародного співробітництва JICA", – додали представники міністерства.

"Сьогодні знову знеструмлено та працює на дизель-генераторах Запорізька атомна електростанція. Це сталося внаслідок пошкодження підстанції, з якою харчувалася єдина лінія, що об'єднує ЗАЕС з українською енергосистемою", - наводяться заяви міністра енергетики Германа Галущенка.

Участь у зустрічі також взяв Надзвичайний та Повноважний Посол Японії в Україні Мацуді Кунінорі. Галущенко та Кунінорі також обговорили напрямки взаємодії за допомогою у забезпеченні України енергоносіями під час проходження опалювального сезону.

Нагадаємо, раніше прем'єр-міністр Денис Шмигаль повідомляв, що Україна утримала енергетичну стійкість після атак росії.

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Країна
23.01.2026
16:00

Музей Корсаків у Луцьку: сучасне мистецтво, бізнес і трохи донецьких мотивів

"Вартість цієї роботи – кілька мільйонів доларів, – розповідає керівниця відділу фондів Музею сучасного українського мистецтва Корсаків Катерина Михайлюк.
Країна
22.01.2026
10:55

Кадрова ротація воєнного часу: що насправді означають останні призначення у владі

Це найдивніше звільнення. Одні говорять, що це помста за Єрмака, історію з Міндічем, інші – що це прохання Кирила Буданова, бо в них достатньо напружені стосунки (не конфліктні), ще хтось – просто оновлення заради оновлення...
Світ
21.01.2026
10:40

«У визнанні суверенітету РФ над Донбасом нас задовольнить тільки «де-юре». Російські ЗМІ про Україну

Прийнято військово-політичне рішення, що тепер треба вибивати грунт з-під ніг режиму Зеленського і добивати. Треба вводити дезорганізацію не тільки в систему військового управління, а й адміністративно-господарського та соціально-побутового
Всі статті