Японія передає Україні 2 великих трансформатори та 24 вантажівки з кранами для гуманітарного розмінування

Японія передає Україні 2 великих трансформатори та 24 вантажівки з кранами для гуманітарного розмінування. Про це оголосив міністр закордонних справ Японії Хаяші Йошімаса на спільному з главою МЗС України Дмитром Кулебою брифінгу в Києві, передає Укрінформ.

“Минулого року російські атаки на енергетичну інфраструктуру змусили багатьох українців жити без електрики та опалення. У цьому контексті надзвичайно важливо добре підготуватися до цієї зими. Тому я повідомив, що Японія надає 2 великих трансформатори до кінця вересня як допомогу підготови до зими”, – сказав міністр.

Йошісама також повідомив, що сьогодні передасть 24 вантажівки з кранами для гуманітарного розмінування, що є необхідним для реконструкції України.

Крім того, очільник МЗС Японії відзначив, що за підсумками зустрічі з Премʼєр-міністром України Денисом Шмигалем сьогодні сторони домовилися співпрацювати для успішного проведення японсько-української конференції зі сприяння економічної підтримки реконструкції, як запланована на початок наступного року.

Як повідомлялося, міністр закордонних справ Японії Хаяші Йошімаса 9 вересня прибув з візитом до України. Це перший візит глави японського МЗС до України від початку повномасштабної війни.

Статті

Світ
28.11.2023
09:44

"В Україні знову заговорили про мирні переговори з Росією".  Російські ЗМІ про Україну

"...Хіба з усіма цими байденами, джонсонами та іншими сунаками зараз можливі якісь адекватні домовленості, які переживуть хоча б прийдешню зиму? Явно ні... А чи готовий до серйозних переговорів Київ?"
Донбас
26.11.2023
20:17

Як народ Донбасу лякали і принижували європейським благополуччям. Огляд публікацій окупованого Донбасу

Минулого тижня в окупованому Донецьку відбувся захід із гучною і пафосною назвою "Всеросійська наукова конференція "Денацифікація України: історія та сучасність". Звичайно, місцеві журналісти постаралися вичавити з цього інформаційного приводу...
Країна
24.11.2023
18:04

Український «плебісцит смертю» 1932–1933 років. Для чого?

Хлібна криза 1927–1928 pp. і брак валюти, що надходила від продажу хліба за кордон, могли зірвати плани радянського уряду щодо економічного розвитку СРСР. Потрібний був механізм безперервного постачання хліба державі.
Всі статті