Янукович підписав "Харківські угоди" за вказівкою керівництва росії – ДБР

Віктор Янукович підписав "Харківські угоди", отримавши вказівку від керівництва РФ. Про це повідомляє Державне бюро розслідувань у своєму телеграм-каналі 15 вересня.

"Як встановлено слідчими ДБР, колишній президент України  у 2010 році отримав вказівку від керівництва рф продовжити термін перебування чорноморського флоту росії на території АР Крим та Севастополя. Згідно з базовими Угодами 1997 року між Україною та рф цей строк закінчувався у 2017 році", - зазначається у повідомленні.

У ДБР додали, що раніше Україна підтвердила наміри не пролонговувати дію цих Угод та підготувала двосторонній Меморандум з виведення флоту РФ, але російська сторона проігнорувала офіційне звернення. Через енергетичний шантаж, росіяни вирішили примусити тодішнє українське керівництво продовжити термін перебування флоту РФ в Криму.

"Це надалі призвело до анексії півострова", - зазначили у бюро.

Також ДБР повідомило, що у квітні 2010 року в державній резиденції РФ «Ново-Огарьово» українська делегація отримала остаточний текст проекту Угоди. Потім на закритому засіданні Кабінету Міністрів України Прем’єр-міністр та Міністр закордонних справ запевнили присутніх про необхідність та важливість підписання цієї Угоди нібито в економічних інтересах країни.

У бюро вважають, що, поспішаючи догодити Росії, Янукович у лічені дні вніс законопроект про ратифікацію Угоди як невідкладний для позачергового розгляду Верховною Радою, і 27.04.2010 року рішення було ухвалене депутатами.

Також слідством задокументовано збитки держави, завдані екскерівництвом країни через підписання Харківських угод, на понад один трильйон вісімдесят мільярдів гривень. 

Нагадаємо, що Януковича та Азарова будуть судити за підписання "Харківських угод".

Статті

Країна
06.12.2023
12:22

Гривня: балансування на межі?

У НБУ вперше за довгий час запровадили валютні обмеження для експортерів. Які зазвичай застосовуються при обвалі курсу гривні...
Світ
05.12.2023
09:42

«В українських генералів є куди більше шансів перейти в нову епоху». Російські ЗМІ про Україну

"Зеленському зараз потрібно дуже сильно насторожитися. Усі персонажі, які брали участь у попередньому перегляді, - Залужний, глава ГУР Буданов і навіть Арестович залишаються на своїх місцях"
Донбас
03.12.2023
20:45

Жителям "ДНР" нагадали, що "партія - розум, честь і совість". Огляд публікацій окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу старанно цитували свого "вождя і вчителя" і зізнавалися, що, як і в роки СРСР, "керівною і направляючою силою радянського суспільства, ядром його політичної системи, державних і громадських організацій є"...
Всі статті