Як Фінляндія та Швеція: сенат Польщі схвалив резолюцію про вступ України в НАТО за пришвидшеною процедурою

Сенат Польщі виступив за пришвидшений вступ України до НАТО за прикладом Швеції і Фінляндії і ключовим на цьому шляху вважає саміт Альянсу у Вільнюсі в липні. Відповідну резолюцію Сенат ухвалив у четвер одноголосно, - пише "ЄП".

"Після року жахливої ​​війни ми знаємо, що Україна, протистоячи Росії, захищає Європу і є ключовою ланкою, що захищає континент від агресії зі Сходу", – наголошено в резолюції.

Як зазначено у тексті документа, "Україна сьогодні має найсильнішу армію на континенті з надзвичайним бойовим досвідом. Українська армія швидко переозброюється технікою НАТО та використовує оперативне мистецтво та тактику, яку розробляли десятиліттями західні союзники". 

"Захисникам потрібна реальна підтримка через тіснішу політичну та військову співпрацю з країнами НАТО", – сказано у документі.

У резолюції зазначено, що під час майбутнього саміту НАТО у Вільнюсі Україна має отримати "набагато більше, ніж у попередніх заявах про політику відкритих дверей". Вільнюський саміт має стати важливим етапом підготовки України до повноправного членства, наголосили сенатори.

Сенат Польщі вважає, що вступ України до НАТО має бути політичним рішенням – як у випадку Фінляндії та Швеції – та результатом стратегічного аналізу викликів і загроз за межами східного кордону Альянсу.

У резолюції також сказано, що якщо росія переможе Україну, вона не зупиниться на її західному кордоні. "Альянс визначив цю загрозу під час минулорічного саміту НАТО в Мадриді. Польща, Литва, Латвія та Естонія правильно оцінили російську загрозу. Більшість європейських столиць лише зараз погоджуються з нами", – йдеться у резолюції.

Також зазначено, що Фінляндію та Швецію "запросили приєднатися до НАТО за процедурою, яку ніколи раніше не використовували". 

"І хоча Швеція все ще залишається поза структурами пакту, союзники вирішили, що захищатимуть її. Сенат Республіки Польща закликає країни-члени НАТО застосувати подібну надзвичайну процедуру до України", – сказано у ухваленій резолюції.

У резолюції також висловили підтримку вимогам країн, що межують з росією, щодо міцних гарантій безпеки для України.

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Луганськ
08.07.2025
15:00

«На їхньому фоні ми – вимираючий вид». Луганський щоденник

Багато неруських. Ми не звикли до такого. Торгують до упору, до темноти. Наші ні, не так, наші себе бережуть. А ці спритні, двожильні. У них не болить. Вони можуть по 12 годин на ногах бути, посміхатися. Їм родину годувати, квартиру сплачувати,...
Донбас
06.07.2025
14:54

Світле майбутнє від "русского мира" в "ДНР" і "ЛНР" відкладається до 2030 року. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня керівники "молодих республік" роздавали щедрі обіцянки кращого життя. Приводом для оптимізму традиційно стали не реальні досягнення в економіці чи соціальній сфері, а... виступ Путіна на нараді, присвяченій анексованим територіям...
Країна
03.07.2025
15:00

Множинне громадянство в Україні: зиски та ризики

Прийнятий документ може призвести до втрати українського громадянства для тих, хто вимушено залишається в окупації.
Всі статті