Ядерна зброя одна на двох: Токаєв закликав задуматися про "делікатний момент" - "Союзну державу"

Президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв під час виступу на Євразійському економічному форумі в Москві привернув увагу до проблеми так званої "Союзної держави" Росії та Білорусі. Про це пишуть казахські ЗМІ 24 травня.

Токаєв звернув увагу, що всередині ЄЕС існує Союзна держава Росії та Білорусі, але водночас є інший рівень інтеграції, як у Казахстану, Киргизстану та Вірменії. Він закликав визначитися, як працювати в цих умовах, назвавши ситуацію делікатним моментом.

"Є концептуальна реальність або специфіка, яку нам потрібно враховувати, - це наявність в ЄЕС Союзної держави в особі Білорусі та Росії. Концептуальна та ідеологічна основа цього союзу досить серйозна. Це взаємне визнання спільності, визнання культурної, мовної, релігійної ідентичності. Тобто визнання наявності одного народу", - зазначив Касим-Жомарт Токаєв.

"У світовій політичній історії створено унікальний прецедент або феномен створення держави за формулою "Дві країни - одна держава"... З єдиним політичним, юридичним, валютним, культурним, гуманітарним простором. З єдиним союзним урядом, з єдиним союзним парламентом. Я перепрошую, і навіть ядерна зброя одна на двох зараз", - сказав Президент Казахстану.

"Є й інший рівень інтеграції, представлений Казахстаном, Киргизстаном і Вірменією. З цією реальністю нам потрібно рахуватися. Як ми будемо працювати в цих умовах? Це питання концептуальне. Нам потрібно, я думаю, і на цьому економічному форумі обговорити цю проблему", - резюмував Токаєв.

У ЗМІ звернули увагу, що на словах про ядерну зброю російський диктатор Путін і самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко почали посміхатися і потиснули один одному руки.

Статті

Донецьк
09.06.2023
12:00

Сьогоднішній Донецьк очами біженця. Що змінилось в порівнянні з лютим-22

Порівняно з лютим 2022 року життя в Донецьку сильно змінилось. Тому, хто виїзжав, а зараз, з якоїсь причини, змушений був повернутись,  це кидається у вічі.  Воно починається о шостій ранку, а о 17:00 вулиці вже порожні. Раніше такого не було.
Країна
08.06.2023
18:41

Сергій Грабський: За задумом росіян підрив Каховської ГЕС має зупинити наступ ЗСУ та посадити нас за стіл переговорів

Дуже дивно говорити про зрив наступу. Там ніхто не збирався наступати. Форсування Дніпра на тій ділянці – це надзвичайно складна в оперативному та інженерному плані задача. Україна просто фізично не має такої кількості сил та засобів, щоб здійснити...
Країна
07.06.2023
17:48

Зростання тарифів під час війни: є питання

Рішення уряду підняти вартість електроенергії (е/е) для населення під час війни саме собою виглядає, м'яко кажучи,  не дуже гарно. На тлі катастрофічного падіння прибутків українців. Ще більше питань викликають обґрунтування для цього  підвищення
Всі статті