Ядерна зброя одна на двох: Токаєв закликав задуматися про "делікатний момент" - "Союзну державу"

Президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв під час виступу на Євразійському економічному форумі в Москві привернув увагу до проблеми так званої "Союзної держави" Росії та Білорусі. Про це пишуть казахські ЗМІ 24 травня.

Токаєв звернув увагу, що всередині ЄЕС існує Союзна держава Росії та Білорусі, але водночас є інший рівень інтеграції, як у Казахстану, Киргизстану та Вірменії. Він закликав визначитися, як працювати в цих умовах, назвавши ситуацію делікатним моментом.

"Є концептуальна реальність або специфіка, яку нам потрібно враховувати, - це наявність в ЄЕС Союзної держави в особі Білорусі та Росії. Концептуальна та ідеологічна основа цього союзу досить серйозна. Це взаємне визнання спільності, визнання культурної, мовної, релігійної ідентичності. Тобто визнання наявності одного народу", - зазначив Касим-Жомарт Токаєв.

"У світовій політичній історії створено унікальний прецедент або феномен створення держави за формулою "Дві країни - одна держава"... З єдиним політичним, юридичним, валютним, культурним, гуманітарним простором. З єдиним союзним урядом, з єдиним союзним парламентом. Я перепрошую, і навіть ядерна зброя одна на двох зараз", - сказав Президент Казахстану.

"Є й інший рівень інтеграції, представлений Казахстаном, Киргизстаном і Вірменією. З цією реальністю нам потрібно рахуватися. Як ми будемо працювати в цих умовах? Це питання концептуальне. Нам потрібно, я думаю, і на цьому економічному форумі обговорити цю проблему", - резюмував Токаєв.

У ЗМІ звернули увагу, що на словах про ядерну зброю російський диктатор Путін і самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко почали посміхатися і потиснули один одному руки.

Статті

Світ
12.07.2024
11:02

НАТО: успіхи і невдачі Північноатлантичного альянсу

Парадокс полягає в тому, що під час «холодної війни» об’єднана коаліція жодного разу відкрито не втручалась у внутрішні справи держав і офіційно не брала участь у жодному міжнародному конфлікті.
Луганськ
10.07.2024
17:05

Хаос і система в роботі первинної ланки луганської медицини в реаліях релокації

Спрощено кажучи, первинна ланка медицини – це той етап, на якому пацієнт укладає  декларацію з сімейним лікарем або терапевтом та користується їхніми послугами.
Країна
10.07.2024
14:22

Енергокриза: не лише тарифи

Найбільша приватна енергокомпанія ДТЕК у червні підрахувала, що за найгіршого розкладу українці сидітимуть без світла по 20 год. на добу під час опалювального сезону. Що з кожним днем ​​все ближче.
Всі статті