"Я наклала вето на російський закон": президентка Грузії ветувала закон про "іноагентів"

Президентка Грузії Саломе Зурабішвілі наклала вето на закон про "іноагентів", який ухвалив парламент країни, попри протести на вулиці. Про повідомила Зурабішвілі під час брифінгу 18 травня, пише грузинська служба "Радіо Свобода".

"Сьогодні я наклала вето на російський закон. Цей закон є російським за суттю і духом, який суперечить нашій Конституції та всім європейським стандартам. Таким чином, це є перешкодою на нашому європейському шляху. Це вето є цілком законним і сьогодні буде передано до парламенту. Цей закон не підлягає жодним змінам чи вдосконаленням. Таким чином, є дуже просте вето - цей закон має бути скасований", - сказала Зурабішвілі.

Зазначається, що для подолання вето достатньо підтримки 76 депутатів, а у парламентської більшості є 83 голоси.

Як пише "Радіо Свобода", законопроєкт про прозорість іноземного впливу, прийнятий на всіх трьох слуханнях у парламенті, оголошує неурядові та медійні організації, які мають понад 20% доходів з-за кордону, організаціями, що виконують інтереси іноземної держави, мають бути зареєстрованим у спеціальному реєстрі та щороку заповнювати фінансову декларацію.

Раніше повідомлялось, що у Грузії відбувалась масова акція проти закону про "іноагентів".

Статті

Країна
14.06.2024
11:00

Курс гривні: Нацбанк "хлюпнув кисню" на $5,5 млрд

Ми хочемо, щоб наша нинішня магічна реальність враховувала перспективи того, що так може бути не завжди. І нам, можливо, потрібно зараз уже думати, готуватися, що на нас чекає у другому півріччі 2024 р., що чекає на нас у 2025 р.
Світ
13.06.2024
08:28

"Якщо війна йтиме так, як зараз, очевидно, що Україна програє". Огляд західних медіа

Тоді в майбутньому Росія розв'яже війну. Росія воюватиме з українськими технологіями, українськими солдатами, з іншого географічного положення. Тоді ми будемо у 1939 році. Зараз ми у 1938.
Луганськ
12.06.2024
11:23

Екологічна катастрофа, невідворотність покарання для колаборантів та проблеми луганських підприємців: больові точки Луганщини очима Артема Лисогора

Менше 50 – НЕ тисяч, а ОСІБ. Те, що кількість мешканців вільної території Луганщини обчислюється не ТИСЯЧАМИ ОСІБ, а ОСОБАМИ, складно пояснити навіть колегам-журналістам з інших частково окупованих регіонів України. Бо в це важко повірити...
Всі статті