Виставку "Незламна Херсонщина" планують показати у Гданську

Херсонський обласний краєзнавчий музей, який зазнав мародерств від російських окупантів, створив виставку «Незламна Херсонщина», яку хоче представити у польському Гданську.Про це в коментарі кореспондентові Укрінформу повідомила директорка музею Ольга Гончарова під час Форуму «Мистецтво перемоги», що проходить у Львові.

«Ми створили виставку, яка називається «Незламна Херсонщина», в якій показали всі етапи наших бід з приходом російських «визволителів». Це і окупація, і деокупація, трагедія після підриву Каховської ГЕС, обстріли, які ми щодня і щоночі переживаємо. Ми хочемо, щоб про неї дізналася Європа і увесь світ, щоб привернути увагу до нашого горя. Так як Гданськ, який у 1939 році був першим із великих міст захоплений нацистами, Херсон пережив окупацію у 2022 від рашистів. Долі наших міст дуже подібні. І ми зараз шукаємо меценатів та партнерів, які б допомогли нам показати цю виставку саме в Гданську», - сказала Гончарова.

За її словами, до експозиції входять світлини відомого херсонського фотографа Олександра Корнякова, на яких зафіксовані мітинги-протести під час окупації, багато речей, які українські захисники передають за допомогою волонтерів із фронту, свідчення очевидців тортур і мародерства окупантами, а також артефакти російської агресії, які самі херсонці знаходять на вулицях міста.

«Зараз Херсон просто всіяний уламками, на кожному кроці – руйнування. Ми разом із мешканцями створювали цю виставку. Хоча були люди, які казали «Навіщо ви це робите? Йдуть обстріли, і так важко». Але ми віримо, що коли визволять лівобережну частину області, то одразу відкриємо двері для людей. Бо наразі робимо відео, показуємо фото і наша робота фіксується лише у віртуальному вимірі», - додала Гончаренко.

Також директорка розповіла, що цього року, замість звіту наукових праць, видали збірку спогадів співробітників Херсонського обласного краєзнавчого музею «Ненаукові записки». Її видання було приурочено до першої річниці визволення Херсона від російських окупантів. У збірці музейники діляться спогадами про період окупації міста російськими військами. Опис подій цього страшного часу тісно переплітається з особистими переживаннями краєзнавців.

«Видання збірки спогадів «Ненаукові записки» - це перша спроба написання сучасного літопису музею. Адже історія втрат культурної спадщини є невід’ємною частиною хроніки російсько-української війни», - додала керівниця музею.

Статті

Світ
26.02.2024
17:24

"Це також наша війна, хочемо ми того чи ні". Західні медіа про Україну

"У міру того, як Україна виснажує свою протиповітряну оборону, вона все частіше буде змушена обирати між захистом військ на фронті і захистом міст від атак російських ракет і безпілотників".
Донбас
25.02.2024
19:06

"Масштабні проєкти "будівництва від фундаменту ми поки що притримуємо". Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу старанно грали роль досвідченого таксидерміста. Місцеві пропагандисти всіма силами намагалися представити розстріляну, побиту, зруйновану Авдіївку не мертвим, а звільненим містом. Як то кажуть, хоч...
Країна
23.02.2024
13:25

За що воює росія, або «Хрестовий похід» владіміра путіна

Як відомо: імперія або розширюється, або гине. Звідси і ідея «світової революції» і герб СРСР, накладений на всю планету, без окреслених кордонів радянської держави, і «Інтернаціонал» як гімн країни, що хоче захопити весь світ.
Всі статті