Виріб уже має успішні бойові застосування: що відомо про дрон-ракету "Пекло"

На День Збройних сил в Україні представили нову розробку. Це так званий "дрон-ракета" або реактивний безпілотник під назвою "Пекло". До цього про його розробку нічого не було відомо. Зображення цієї зброї оприлюднив президент Володимир Зеленський. За його словами, її вже випробували в бою вона пішла в серійне виробництво, - пише ВВС.Україна.

"Наша, українська зброя, яка вже має підтверджене бойове застосування. Сьогодні передали першу партію нашим Силам оборони. Тепер завдання – нарощувати виробництво та застосування", - повідомив президент.

Міністр з питань стратегічних галузей промисловості Герман Сметанін уточнив, що першу партію "Пекла" передали в армію 6 грудня.

"Ракету-дрон український виробник створив з нуля в рекордні терміни — протягом року. Виріб уже має успішні бойові застосування", - наголосив він.

Цей дрон, за його словами, летить зі швидкістю 700 км/год на відстань до 700 км.

Крім того, постійно ведуться роботи з підвищення рівня захищеності виробу від впливу РЕБ, покращення експлуатаційних характеристик і точності ураження. Розробляються нові види бойової частини для розширення переліку можливих обʼєктів ураження.

Аналізуючи оприлюднені фото і відео безпілотника "Пекло", можна сказати, що розробка дійсно є доволі новітньою для ЗСУ.

На верхній частині фюзеляжу видно конструкцію схожу на кріплення, що може означати, що запускається цей безпілотник не з землі, а з повітряних носіїв, ймовірно, з фронтових бомбардувальників чи винищувачів.

Якщо це дійсно так, то перед нами принципово новий підхід до запуску БПЛА, який раніше не застосовувався під час російсько-української війни. Наприклад, ударний далекобійний дрон "Лютий" запускають шляхом розгону на злітній смузі, а перероблені радянські Ту-141 ("Стриж") - зі спеціальної масивної пускової установки.

Таким чином можна стверджувати, що дрон-ракета "Пекло" ближча до крилатих ракет, ніж власне до безпілотників. Також вона має схожість з високоточними західними плануючими авіабомбами типу французької AASM (HAMMER), на якій теж встановлюється ракетний прискорювач і система навігації.

Щоправда, заявлена дальність польоту українського "Пекла" в 10 разів більша. Не виключено, що частково це пов'язано з набагато меншою бойовою частиною. Україна не розкриває, яка БЧ стоїть в цих ракето-дронах.

На фюзеляжі в хвостовій частині "Пекла" можна помітити виносний турбореактивний двигун, попереду - датчик швидкості руху (трубка Піто).

Загалом цей дрон дуже схожий за обрисами на представлений наприкінці серпня реактивний безпілотник "Паляниця". Однак той не мав виносного двигуна, був оснащений рухомими рулями в хвостовій частині і запускався, як було заявлено, зі спеціальної платформи.

Його дальність також була заявлена в районі 600-700 км.

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Світ
30.04.2025
11:54

«Київ намагається нас надурити». Російські ЗМІ про Україну

Власне, реакція Кремля, який оголосив про прийдешнє перемир'я саме в момент посилення ворожої інформаційної кампанії, стала тонкою і вправною відповіддю, покликаною вибити ґрунт з-під ніг противника.
Світ
29.04.2025
13:00

Щоб війна стала економічно невигідною. Про історично обґрунтовані завдання ЄС

Перше – це цінності. Друге – це реакція. Третє – це економіка. Щоб зрозуміти сутність і природу ЄС, бажано максимально повно розкрити кожен з цих іменників
Країна
28.04.2025
13:00

План Трампа щодо завершення війни: шанси на реалізацію та подальші кроки

Трампу потрібен успіх на цьому напрямку і він буде працювати. Він розуміє, що тиснути на Україну марно, адже ні влада, ні суспільство не сприймають та ігнорують його тиск. Тому, можливо, він почне тиснути на Росію.
Всі статті