Видатки на держуправління зменшені більше ніж на 70%: у Луганській ОВА розповіли про обласний бюджет-2024

Фінансування видатків на держуправління в обласному бюджеті Луганської області у 2024 році зменшено більше ніж на 70% у порівнянні з 2023 роком. Про це "ОстроВу" повідомили в Луганській ОВА.

"Порівняно з 2023 роком зменшені обсяги фінансування видатків на державне управління на 71,9%, або на 1,2 млн. грн, на освіту на 2,6%, або на 4,8 млн грн, на соціальний захист та соціальне забезпечення населення - на 5,7%, або на 1,8 млн грн", - повідомили в ОВА.

У той же час, зазначають в ОВА, збільшено обсяг видатків на охорону здоров’я на 27,8%, або на 27,1 млн грн, на культуру і мистецтво на 1,1% або на 329,6 тис. грн, на фізичну культуру і спорт - на 20,9%, або на 2,6 млн грн.

Зазначається, що загальний обсяг доходів обласного бюджету визначено в сумі 1 млрд 10 млн грн. Із них доходи загального фонду - 56,5 млн грн, доходи спеціального фонду - 6 млн грн, трансферти з державного бюджету - у розмірі бюджетних призначень, затверджених Законом України "Про Державний бюджет України на 2024 рік" - 947,5 млн грн.

"У порівнянні з 2023 роком обсяг податків і зборів, які зараховуються до обласного бюджету, скоротився на 76,7%, або на 185,9 млн грн, у зв’язку з тим, що відповідно до змін, внесених  Законом, податок на доходи фізичних осіб від оподаткування доходів у вигляді грошового забезпечення, грошових винагород та інших виплат, одержаних військовослужбовцями, поліцейськими та особами рядового і начальницького складу, з 1 жовтня 2023 року зараховується до спеціального фонду державного бюджету", - йдеться також у повідомленні Луганської ОВА.

У структурі видатків обласного бюджету за економічною класифікацією на 2024 рік видатки на захищені статті складають 95,4% загального обсягу видатків.

Уточнюється, що в обласному бюджеті заплановані видатки на утримання 33 закладів освіти (при цьому видатки передбачені тільки на фінансування тих закладів освіти, які переміщені або зареєстровані на території, підконтрольній українській владі), а також на 14 закладів охорони здоров’я, 6 закладів культури і мистецтв, 6 закладів фізкультури і спорту.

Крім того, створено резервний фонд обласного бюджету в сумі 10 млн грн для фінансування заходів з ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій техногенного, природного, соціально-політичного характеру та заходів, пов’язаних із запобіганням виникненню надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру, а також інших заходів, що не мають постійного характеру і не можуть бути передбачені під час складання проекту обласного бюджету.

Раніше очільник Луганської ОВА Артем Лисогор розповів в інтерв'ю "ОстроВу" про екологічну катастрофу на Луганщині, невідворотність покарання для колаборантів та проблеми луганських підприємців.

Статті

Донбас
21.07.2024
15:16

Фантазії на тему відновлення розореного регіону. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня головним ньюсмейкером виступав ватажок «ДНР» Денис Пушилін. В інтерв'ю донецькій редакції одного з російських телевізійних каналів він у найкращих традиціях фінансових пірамід щедро обіцяв жителям «республіки» нові, сучасні міста,...
Країна
20.07.2024
10:00

Приватизація-2024: у пошуках "меншого зла"

Важливо наголосити на тенденції: стрімке падіння капіталізації українських держактивів. Наприклад – Одеський припортовий завод (ОПЗ), колись великий виробник мінеральних добрив.
Донецьк
19.07.2024
10:20

Донеччан не пускають додому. Донецький щоденник

...З жовтня минулого року потрапити додому людям із донецькою пропискою та українським паспортом – це як виграти у лотерею. Пощастить – не пощастить.
Всі статті