Вибух біля вокзалу у Франківську: росіяни дистанційно підірвали підлітків, яких завербували для вчинення теракту

11 березня російська спецслужба підірвала двох власних агентів, які переносили саморобний вибуховий пристрій у районі залізничного вокзалу міста Івано-Франківськ. Про це повідомляє СБУ.

Згідно з даними слідства, на росіян працювали двоє місцевих підлітків віком 15 і 17 років. Вони навчалися в коледжах. Росіяни завербували неповнолітніх через телеграм-канали з пошуку легких заробітків. Унаслідок детонації вибухового пристрою 17-річний зловмисник загинув на місці, його 15-річного спільника госпіталізували з тяжкими пораненнями.

"Близько 18:30 11 березня вони прямували до визначеної локації для розміщення одного із вибухових пристроїв. Дорогою російська спецслужба, яка віддалено відслідковувала їхнє пересування за GPS, активувала СВП у їхньому пакеті. Крім неповнолітніх від удару вибуховою хвилею постраждало ще двоє випадкових перехожих", - зазначили в СБУ.

Одночасно російські загарбники дистанційно підірвали другу вибухівку, залишену в орендованій квартирі.

Слідчі підготували повідомлення про підозру 15-річному фігуранту за такими статтями Кримінального кодексу України:

  • ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 258 – пособництво у вчиненні терористичного акту, що призвів до загибелі людини;
  • ч. 2 ст. 263-1 – незаконне виготовлення вибухових речовин та вибухових пристроїв за попередньою змовою групою осіб.

Юнакові загрожує довічне позбавлення волі з конфіскацією майна.

Вирішується питання щодо кваліфікації дій двох 15-річних дівчат, які були в одній компанії з фігурантами під час підготовки теракту.

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Донбас
15.02.2026
18:47

Самозванці нижчої ліги: клони «Шахтаря» і «Зорі» прийняли до «молодшої групи» російського футболу. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

На тлі новин про зимову Олімпіаду в Італії, що проходять повз них, пропагандистам окупованого Донбасу теж захотілося розповісти про якісь «республіканські» спортивні досягнення і перемоги.  Інформаційний привід для радісних публікацій знайшовся...
Країна
13.02.2026
16:00

Дейтонські угоди: як «недосконалий мир» зупинив війну… і законсервував конфлікт

Для України цей досвід важливий не як модель для копіювання, а як застереження про ціну компромісів, укладених під тиском і без чіткого розуміння того, якою буде держава «після миру».
Країна
12.02.2026
17:00

Вибори під час війни, переговори без результату та межа виснаження РФ – політолог Костянтин Матвієнко

Складно забезпечити голосування військовослужбовців, учасників бойових дій, внутрішньо переміщених осіб. Технічно це зробити дуже непросто. А якщо це складно технічно, то і політично такі вибори будуть проблемними.
Всі статті