Вводили заборонений препарат: на Тернопільщині судитимуть чотирьох лікарів, через дії яких осліпли 18 пацієнтів, а сімом видалили око

Чотирьох лікарів з Тернопільщини судитимуть за те, що через їхні дії частково чи повністю втратили зір 18 пацієнтів. Про це повідомив Офіс генерального прокурора України на своєму сайті 4 листопада.

"На Тернопільщині судитимуть 4 офтальмологів, через дії яких частково чи повністю осліпли 18 пацієнтів. Прокурори Тернопільської обласної прокуратури скерували до суду обвинувальні акти у кримінальних провадженнях стосовно трьох лікарів та завідувача офтальмологічного відділення районної лікарні", - сказано в повідомленні.

Зазначається, що в залежності від вчинених дій їм інкриміновано неналежне виконання професійних обов'язків, що спричинило тяжкі наслідки для хворих, одержання неправомірної вигоди та службову недбалість (ч. 1 ст. 140, ч. 4 ст. 368-4, ч. 2 ст. 367 КК України).

Як встановило слідство, завідувач офтальмологічного відділення однієї з районних лікарень збув пацієнтам заборонений для використання в Україні препарат, який не призначений для лікування в офтальмологічній практиці. Троє лікарів цього медзакладу з березня 2022 року по лютий 2023 року за вказівкою завідувача відділення вводили заборонений препарат пацієнтам. Кожен з них неправомірно одержав від пацієнтів від 8 до 34 тис грн, вимагаючи ці гроші за введення препарату. 

"Внаслідок такого "лікування" постраждало 18 пацієнтів, 15 з них втратили зір на одне око, 3 – на обидва ока. Через ускладнення хвороби після введення препарату 7 пацієнтам проведено операцію з видалення ока", - сказано також у повідомленні.

Раніше повідомлялось, що в Україні на 2024 рік збільшили держзамовлення на підготовку фахівців у сфері медицини та оборони.

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Країна
14.08.2025
13:14

Туристичний сезон‑2025 в окупованому Криму: черги, відключення інтернету, високі ціни та страх атак

Окупаційна влада називає сезон‑2025 найкращим за п’ять років. "Міністерство курортів Криму" повідомило, що з початку року до 31 липня півострів прийняв 3,74 млн відпочивальників, що на 14 % більше, ніж за аналогічний період 2024 року.
Країна
13.08.2025
09:56

Україна запустила механізм визнання навчання в окупації: що це означає і як працюватиме на практиці

Понад півтора роки в українському суспільстві чекали на ухвалення постанови Кабінету міністрів, яка б запустила механізм визнання результатів навчання, здобутого громадянами на тимчасово окупованих територіях.
Світ
12.08.2025
10:15

«Вихід російсько-американських відносин із стратегічного глухого кута впирається в український конфлікт». Російські ЗМІ про Україну

Літаври в Москві все голосніше і голосніше! Немає більш епохальної події, ніж зустріч великого Путіна з Дональдом Трампом – і зовсім не випадково(!) – «на колись російській, а нині американській Алясці».
Всі статті