Вторгнення росії в Україну завдало збитків екології на $35 мільярдів

Росія завдала екології України збитків у 35,3 мільярда доларів з початку повномасштабного вторгнення. Про це 3 жовтня Reuters повідомляє з посиланням на міністра екології Руслана Стрільця.

Такою оцінкою Стрілець поділився на слуханнях у Парламенті ЄС у Страсбурзі.

"Лише за сім місяців війни в атмосферу було викинуто 31 мільйон тонн вуглецю, що приблизно дорівнює кількості, яку виробляє Нова Зеландія за рік. Мільйони гектарів природних заповідників зараз перебувають під загрозою", - заявив міністр.

За його словами, п'ята частина заповідних територій в Україні перебуває під загрозою знищення, і вже зафіксовано близько 2000 випадків екологічних збитків. Міністерство оцінило збитки за забруднення повітря приблизно в 25 мільярдів євро, а ще 11,4 мільярда євро необхідно для усунення збитків, завданих ґрунтам.

Міністр додав, що ще 79 мільйонів тонн парникових викидів може бути вироблено під час відновлення інфраструктури та будівель, зруйнованих російськими окупантами.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що за пів року війни збитки екології України становили майже 400 мільярдів гривень.

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Донбас
26.04.2026
14:26

Мешканцям «ДНР» і «ЛНР» на папері намалювали генеральні плани відродження, але грошей поки що немає… Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня головними ньюсмейкерами для ЗМІ окупованого Донбасу стали фахівці Єдиного інституту просторового планування (ЄІПП). Вони з гастролями приїхали до Луганська та Донецька з Москви і пообіцяли місцевим царям золоті гори. Практично вся...
Світ
24.04.2026
20:20

«...Це може підвищити його готовність до припинення війни». Огляд західних ЗМІ про Україну

Німеччина та Франція закликали надати Україні «символічні» переваги на етапі, який не включатиме ні сільськогосподарські субсидії ЄС, ні право голосу.
Країна
23.04.2026
09:00

«Мінськ» за лаштунками. Сповідь недипломата. Частина 3

Саме це, друге, засідання ТКГ і стало початковою точкою тих двозначностей та невизначеностей, які до останнього моменту її роботи у лютому 2022 року були основною причиною неефективності переговорів.
Всі статті