ЗСУ вдалося звільнити близько 8,5 тис квадратних кілометрів Харківської області - Маляр

В рамках нещодавнього успішного контрнаступу ЗСУ, нашим воїнам вдалося звільнити близько 8,5 тисяч квадратних кілометрів Харківської області. Про це пише у Facebook заступниця міністра оборони України Ганна Маляр 14 вересня.

"Дуже важливо їх (дані, - ред.) сприймати у загальному контексті війни, а не окремо. В нас 2500 кілометрів лінія фронту. З них 1300 кілометрів - активні бойові дії", - пояснює Маляр.

Українським військовим, як додає заступниця міністра оборони, вдається не лише обороняти Україну, але й проводити наступальні дії. Водночас до повної перемоги над окупантами необхідні чимало часу, сил та терпіння.

Звільнення Харківської області, є динамічним процесом, у зв'язку з чим дані постійно оновлюються.

"Крім того, звільнені території ще потребують проведення додаткових заходів безпеки та стабілізації для того, щоб там можна було безпечно проживати. Тому, офіційні повідомлення з цифрами звільнених населених пунктів надаються з свідомим запізненням і можуть враховувати чи не враховувати проведені стабілізаційні заходи, а отже - різнитись", - зауважила Маляр.

За її словами, починаючи з 6 вересня, нашим воїнам вдалося звільнити у Харківській області: близько 8,5 тисяч квадратних кілометрів; близько 388 населених пунктів; близько 150 тисяч українців.

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Світ
26.08.2026
20:00

«Щоб завершити війну гідним миром, потрібно захопити більше територій». Російські ЗМІ про Україну

Історія переконливо показує, що такий підхід майже завжди виявляється геополітичним самогубством - наприклад, саме атаки німецьких підводних човнів на цивільні та торговельні судна змусили США вступити у Першу світову війну.
Країна
26.08.2026
13:33

Директор ЦРУ Реткліфф у Москві, переговори з РФ і здача Донбасу – аналіз експерта

Про те, що стоїть за візитом Джона Реткліффа до Москви, чи може він стати сигналом до нового етапу переговорів, наскільки реальним є припинення бойових дій до зими - "ОстроВ" поговорив із політологом, керівником Аналітичного центру "Об’єднана...
Світ
24.08.2026
14:15

«Корупція у владі на тлі руйнувань і жертв повітряної ескалації». Україна у фокусі світових ЗМІ

«Зростання кількості корупційних скандалів навколо людей з оточення Зеленського вже сприяло зниженню його рейтингу і викликало серйозне занепокоєння західних партнерів, які виділяють Україні мільярди доларів допомоги»
Всі статті