ВПС Британії не можуть збивати дрони над Україною, як над Ізраїлем - Кемерон

Міністр закордонних справ Великої Британії Девід Кемерон заявив, що ВПС країни не можуть збивати безпілотники над Україною, оскільки прямий конфлікт сил НАТО та російських військ «викличе тривожну ескалацію». Він сказав про це в ефірі LBC, - пише "Слово і Діло".

Раніше прем'єр Ріші Сунак підтвердив, що винищувачі Королівських ВПС збили кілька іранських безпілотників, які атакували Ізраїль у неділю. Журналіст запитав Кемерона, чому ВПС не можуть робити те саме для України.

«Ми зробили більше, ніж будь-яка інша країна окремо, щоб допомогти українцям. Ми підготували понад 60 тисяч українських військовослужбовців, ми першими надали їм протитанкову зброю, далекобійну артилерію та танки», – сказав міністр.

Але він наголосив на ризиках використання британських військових сил для прямої конфронтації з росією: «Складність того, що ви пропонуєте, полягає в тому, що якщо ви хочете уникнути ескалації в плані ширшої європейської війни, думаю, слід уникати прямої взаємодії військ НАТО з російськими військами. Це може спричинити ескалацію ситуації».

На його думку, краще підтримувати Україну фінансово, дипломатично та зброєю. Кемерон додав, що «якщо сили НАТО вступлять у прямий конфлікт із російськими силами, це буде небезпечна ескалація».

Нагадаємо, вночі 14 квітня Іран завдав по Ізраїлю масованого удару з використанням ракет і безпілотників. Було запущено понад 200 повітряних засобів нападу, у ЦАХАЛ заявили, що 99% було перехоплено.

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Донбас
29.03.2026
17:26

Згаслі зірки світового балету та крадіжка чужих квартир «в законе». Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Ім’я Вадима Писарєва дуже рідко згадується у ЗМІ окупованого Донбасу. До 2014 року майстер балету зі світовим ім’ям був гордістю не лише Донецька, а й усієї України. Звісно, після того як Вадим Якович переметнувся на службу до російських окупантів,...
Луганськ
27.03.2026
15:53

"Ми не говоримо про війну". Луганський щоденник

Якщо пенсіонер не дурень, у нього зазвичай дві пенсії (російська та українська), а на дві пенсії він може жити не працюючи і цілком непогано харчуватися. Тут навіть справа не в грошах, а в якомусь загальному стилі життя.
Країна
26.03.2026
14:00

Посилення мобілізації в Україні: цифровізація та тотальний облік

Мобілізація в Україні найближчим часом може перейти у значно жорсткішу і більш контрольовану фазу. Йдеться не про окремі точкові зміни, а про спробу закрити одразу кілька ключових "сірих зон".
Всі статті