Вода в Каховському водосховищі нижче "мертвої точки", водозабір вже неможливий – "Укргідроенерго"

Рівень води у водосховищі Каховської ГЕС, греблю якої підірвали російські окупанти, на вечір 8 червня становить 12,5 метрів, що нижче за так звану "мертву точку", при якій водозабір стає неможливим. Про це повідомив голова "Укргідроенерго" Ігор Сирота в ефірі телемарафону, - передає "Інтерфакс-Україна".

"Рівень уже 12,5 метрів. Це нижче за "мертву точку" 12,7 метрів, коли ми вже не можемо робити водозабір у населені пункти і для ЗАЕС", - уточнив Сирота.

На його думку, найімовірніше, падіння води зупиниться на рівні приблизно 3 метрів.

"Якщо гребля в нижній частині зруйнована до самої основи, глибина водосховища буде не більше трьох метрів, а воно саме зменшиться в ширині з 3,5 км, як це було до підриву, до 1-1,2 км, тобто повернеться в русло Дніпра, яким воно було до будівництва самого водосховища", - пояснив гідроенергетик.

За його словами, якщо зараз водосховище спадає на 1 метр на добу, то це триватиме ще сім-вісім днів.

Сирота зазначив, що одна половина станції вже повністю під водою, друга половина на 70%. Земляна вставка між шлюзом і станцією також уже під водою і зазнає розмиву.

Статті

Донецьк
09.10.2024
21:00

Остання фортеця вуглепрому на Донеччині. Чому люди залишаються працювати попри небезпеку

Шахтоуправління «Покровське» – єдине вугільне підприємство, яке зараз працює у Донецькій області. До війни кількість працівників тут складала близько 10 000 людей, а видобуток вугілля на рік – до 8 мільйонів тон.
Світ
09.10.2024
11:20

«Росії заморожування конфлікту абсолютно не потрібне». Російські ЗМІ про Україну

"Для Росії заморожування конфлікту «тут і зараз», в умовах, коли шальки терезів дедалі виразніше схиляються на нашу користь, не лише абсолютно не потрібне, а й навіть було б згубним у стратегічному плані"
Країна
08.10.2024
23:19

"Вистояли якимось дивом", або підсумки туристичного сезону у Криму

Якщо для туристів порівняно низькі ціни на відпочинок – це однозначний плюс, то місцеві жителі, багато з яких весь рік живуть за рахунок літнього сезону, в жаху від того, що втрачають заробіток.
Всі статті