Вода в Каховському водосховищі нижче "мертвої точки", водозабір вже неможливий – "Укргідроенерго"

Рівень води у водосховищі Каховської ГЕС, греблю якої підірвали російські окупанти, на вечір 8 червня становить 12,5 метрів, що нижче за так звану "мертву точку", при якій водозабір стає неможливим. Про це повідомив голова "Укргідроенерго" Ігор Сирота в ефірі телемарафону, - передає "Інтерфакс-Україна".

"Рівень уже 12,5 метрів. Це нижче за "мертву точку" 12,7 метрів, коли ми вже не можемо робити водозабір у населені пункти і для ЗАЕС", - уточнив Сирота.

На його думку, найімовірніше, падіння води зупиниться на рівні приблизно 3 метрів.

"Якщо гребля в нижній частині зруйнована до самої основи, глибина водосховища буде не більше трьох метрів, а воно саме зменшиться в ширині з 3,5 км, як це було до підриву, до 1-1,2 км, тобто повернеться в русло Дніпра, яким воно було до будівництва самого водосховища", - пояснив гідроенергетик.

За його словами, якщо зараз водосховище спадає на 1 метр на добу, то це триватиме ще сім-вісім днів.

Сирота зазначив, що одна половина станції вже повністю під водою, друга половина на 70%. Земляна вставка між шлюзом і станцією також уже під водою і зазнає розмиву.

Статті

Країна
29.09.2023
11:06

Севастополь. Життя в диму та під звуки тривог

"До цього ми розуміли, що живемо у стані війни, що будь-якої миті можуть прилетіти ракети, безпілотники, але це все здавалося десь там, далеко, в акваторії Чорного моря, на якихось військових базах, аеродромах. А зараз ракети прилетіли у центр міста
Країна
28.09.2023
15:47

Експортний затор. Проблема не тільки в Польщі

За підсумками січня-липня "мінус" у зовнішньоторговельних операціях потроївся у порівнянні з тим же періодом 2022 р.: з $4,32 млрд до $13,88 млрд. При цьому товарний експорт скоротився на 14,7%, до $21,8 млрд, за даними Держстату.
Світ
27.09.2023
20:49

“Війна в Судані дала українцям можливість закріпитися на африканському континенті”. Огляд західних медіа

Україна суттєво погіршила російське “співвідношення войськово-морських сил” – оперативний показник, який вона використовує для вирахування безпілотників, радарів, берегової артилерії тощо, а також суден, хоча до паритету все ще далеко.
Всі статті