Власти Австрии готовы обсуждать отказ от нейтрального статуса страны и вступление в НАТО из-за российской угрозы

Влада Австрії готова обговорювати відмову від нейтрального статусу країни та вступ до НАТО через загрозу з боку Росії. Таку заяву зробила міністерка закордонних справ Австрії Беате Майнль-Райзінґер в інтерв’ю газеті Die Welt, опублікованому в суботу, 26 липня.

«Очевидно, що одного лише нейтралітету недостатньо, щоб нас захистити. В умовах дедалі більш непевної глобальної безпекової ситуації та дедалі агресивнішої Росії, Австрію можуть захистити інвестиції в наші оборонні спроможності, а також у партнерські відносини», — сказала Майнль-Райзінґер.

«У принципі, я надзвичайно відкрита до публічної дискусії щодо майбутнього австрійської безпекової та оборонної політики. Хоча наразі ні в парламенті, ні серед населення немає більшості на підтримку членства в НАТО, така дискусія може бути дуже плідною», — додала очільниця МЗС.

Австрія проголосила нейтралітет у 1955 році, коли з її території були виведені війська союзників, зокрема СРСР. Тоді Австрія відновила незалежність, а положення про «постійний нейтралітет» було закріплено в конституції. Австрія не є членом НАТО, однак співпрацює з Альянсом, наприклад, у межах програми «Партнерство заради миру».

Ще у травні 2023 року речниця МЗС РФ Марія Захарова звинуватила Відень у тому, що той нібито «відкинув принципи нейтралітету» і «беззастережно став на бік ворожої політики Заходу щодо Росії». 24 липня 2025 року Захарова повторила цю тезу, вказавши на «безперервний транзит озброєнь із західних країн» до України через територію Австрії.

Майнль-Райзінґер очолює ліберальну партію NEOS, яка з березня 2025 року входить до нової правлячої коаліції разом із консервативною Австрійською народною партією та Соціал-демократичною партією Австрії.

Уже 14 березня нова міністерка закордонних справ відвідала Київ і висловила підтримку Україні. На запитання Die Welt, чи не має наразі Росія переваги у війні проти України, Майнль-Райзінґер відповіла:

«Я в цьому не впевнена. Росія несе колосальні втрати. У якийсь момент у Росії буде нагромадження трун. Додайте до цього катастрофічну економічну ситуацію. Кремлю дедалі важче продовжувати цю війну. Путін знає, що в нього залишилось мало часу. Саме тому він зараз веде війну з такою жорстокою інтенсивністю».

«Очевидно одне: Україна прагне миру, а Росія — ні. Якби Путін справді хотів миру, він би розпочав переговори про припинення вогню вже зараз», — додала міністерка.

«Президент США Трамп подарував Путіну Крим і кілька східних областей України, так би мовити, на блюдечку з блакитною облямівкою. Крім того, він виключив можливість членства України в НАТО. А що робить Путін? Він продовжує вести по всій країні війну на знищення», — підсумувала Майнль-Райзінґер.

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Світ
26.07.2025
07:45

“Відбувається щось зловісне”. Західні медіа про “деспотичні” дії Зеленського і масові протести проти них

Всі великі західні видання написали про масові протести в Києві і низці обласних центрів проти закону, який позбавляє незалежності антикорупційні органи і ставить таким чином під питання подальший шлях України в ЄС.
Країна
25.07.2025
16:04

До повної відмови від вугілля в електрогенерації – 10 років: що робиться для трансформації шахтарських громад

"...На основі отриманих даних можна буде прийняти рішення щодо подальших дій, зокрема й щодо відновлення цих територій. Проте важливо розуміти, що видобуток вугілля не буде відновлений"
Країна
24.07.2025
13:20

Щоб бути людьми! Для чого Україні необхідно імплементувати Євроконвенцію щодо захисту свійських тварин

Якщо чотирилапі мають власника - карантин покладається на нього. Якщо господаря немає – тварину вбивають і передають її головний мозок на лабораторне дослідження.
Всі статті