Військовослужбовці отримали право визначати, кому виплачуватиметься їхнє грошове забезпечення у випадку потрапляння в полон

Як зазначає "Урядовий портал", для цього військовослужбовці мають скласти особисте розпорядження, засвідчене командиром або нотаріусом, оригінал якого зберігатиметься в особовій справі військовослужбовця.

Кабінет Міністрів України 15 квітня ухвалив відповідну постанову, розроблену Міністерством оборони.

Документ вдосконалює механізм виплати грошового забезпечення військовослужбовцям, захопленим у полон, заручникам, а також інтернованим у нейтральних державах або зниклим безвісти.

Постанова встановлює чіткий механізм виплат, гарантуючи збереження належного грошового забезпечення для військовослужбовців у таких ситуаціях. Зокрема, передбачено право військовослужбовця складати особисте розпорядження про виплату коштів особам за його вибором, а також визначено умови припинення виплат, порядок подання заяви та перелік необхідних документів.

Крім того, документ уточнює механізм отримання інформації з державних реєстрів для територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, спрощуючи ідентифікацію осіб, які мають право на такі виплати.

Також визначено строки та порядок передачі оригіналу особистого розпорядження командирам військових частин, умови його зберігання та можливість скасування чи оновлення розпорядження.

У повідомленні нагадується, що чинне законодавство передбачає, що за військовослужбовцями, захопленими в полон, або заручниками (крім військовослужбовців, які здалися в полон добровільно), а також інтернованими в нейтральних державах або зниклими безвісти, зберігаються виплати в розмірі посадового окладу за останнім місцем служби, окладу за військовим званням, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премії) та одноразових додаткових видів грошового забезпечення з урахуванням зміни вислуги років та норм грошового забезпечення.

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Країна
05.12.2025
12:19

Як 1000 і 6500 грн мають допомогти українцям пережити зиму, і що це означає для ВПО

Держава запустила черговий пакет допомоги до зимового періоду – програму "Зимова підтримка". Це дві грошові виплати: одноразова допомога 1000 грн для всіх громадян України, та 6500 грн для окремих вразливих категорій...
Країна Донбас
04.12.2025
11:41

«Військові зроблять те, що їм накажуть» - офіцер-донеччанин про «виведення військ з Донбасу» та проблеми ЗСУ

Якщо, не дай Боже, так станеться, то це буде максимальною дурістю, яка тільки може бути. Я не вірю, що таке може статися. Вивести звідси військових – це добровільно відмовитись від своєї території.
Країна Світ
03.12.2025
10:00

Бути українцем в РФ… Чи зацікавлена наша держава у підтримці етнічних українців в країні-агресорці?

Вона просить, щоб Україна включила його до відповідних списків. Принаймні, це дасть йому надію, а російські тюремники будуть знати, що він в полі зору офіційних органів України та міжнародних структур.
Всі статті